Загрузка...

08 Березня 2019

Заправка кондиціонера автомобіля. Огляд і діагностика

Теги: Огляди

Автомобільний кондиціонер: принцип роботи і заправка

В наш час, кондиціонер в автомобілі не є атрибутом фінансового благополуччя автовласника, як було прийнято вважати ще років 10-15 тому. Автокондиціонер - необхідність, яка здатна забезпечити комфортний мікроклімат у вашому автомобілі, за відносно невеликі гроші. У статті ми розглянемо питання, що стосуються діагностики та заправки автомобільного кондиціонера, а також розберемося, що краще: довірити роботу майстрам або виконати все своїми руками?

Заправка кондиціонера автомобіля. Огляд і діагностика

Переваги та недоліки кондиціонера в автомобілі

До плюсів такого корисного агрегату можна віднести:

1. Генерація комфортної температури в салоні;

2. Підтримка вологості на оптимальному рівні для автомобіля;

3. Відсутність ефекту запотівання скла;

4. Забезпечення ефективної вентиляції салону, яка усуває перероблені гази і небажані запахи з салону автомобіля;

До недоліків можна віднести необхідність регулярної діагностики та заправки кондиціонера, що викликає додаткові витрати коштів і часу.

Механізм роботи кондиціонера в авто

Перш за все необхідно знати пристрій і основні робочі моменти кондиціонера. Для будь-якого подібного агрегату виділяють три основні блоки: компресор, конденсатор і випарний елемент. Це основні вузли системи, звичайно, присутні і інші. Їх ми торкнемося нижче.. Робочий механізм автокондиционера виглядає наступним чином:

 • Присутній ізольований контур, усередині якого циркулює охолоджуючий реагент - фреон (в стані газу).
 • Потрапляючи в компресор, фреон стискується і його температура поступово збільшується.
 • Далі потужним струменем нагрітого повітря, відбувається конденсування і виділення більшої кількості тепла з газу.
 • Потім речовина пропускається через замкнутий контур, після якого потрапляє в розширювальний клапан.
 • Відбувається його розпорошення і переміщення в випарник, де фреон піддається випаровуванню, в резульат чого повітря охолоджується.
 • На цьому етапі фреон знову набуває форму газу і під низьким тиском переміщається в компресор.
Далі весь цикл повторюється.

Коли необхідно заправити кондиціонер?

Регулярно відбувається витік фреону, який відіграє основну роль в процесі кондиціонування. Існує оптимальний відсоток втрат - близько 10%. Заправку старого кондиціонера необхідно проводити не рідше 1 разу на 2 роки, з новим же це можна робити раз в 3 або 4 роки.Так чи інакше, не залежно від того, якого зразка у вас кондиціонер - нового або старого, заправка своїми руками здійснюється по однаковому алгоритму.

Витік реагенту з системи кондиціонування може бути результатом наступного:

 • Трубопровід не герметичний, відбувається підтікання;
 • Є пошкодження у системі сполучених трубок;
 • Основні елементи системи кондиціонування піддалися корозії.

 

Підбір та підготовка обладнання

При необхідності проведення діагностики та заправки кондиціонера, вам будуть потрібні наступні інструменти:

 •  Метрична установка. Служить для перевірки рівня тиску в кондиціонері.
 •  Трубки і шланги.
 •  Комплект перехідників і кранів.
 •  Ємність з фреоном.

На сьогоднішній день, автомобільні магазини пропонують придбати у них готові дорогі комплекти для заправки кондиціонерів. Вартість такого набору починається від 12 тисяч гривень.

Фахівці говорять про необхідність використання різного виду фреону, в залежності від новизни моделі автомобіля і системи кондиціонування в ньому.

Розглянемо всі необхідні кроки для того, щоб зібрати обладнання:

1. Балон, що містить фреон, зверху має спеціальний отвір, який необхідно проколоти гострим предметом - проколюємо його.

2. Далі до проколеного місця приєднуємо шланг з перехідником.

3. Другий кінець шланга приєднуємо до установки, що вимірює тиск.

Таким чином установка зібрана, можна приступати до безпосередньої заправки кондиціонера. Але перед цим буде необхідно виставити коректні значення основних показників, таких як температура, вологість та інше.

Процес заправки автомобільного кондиціонера

Ми підійшли до інструкції по тому, як правильно заправити кондиціонер своїми руками.

Необхідно знайти магістральну область і ретельно очистити простір навколо неї, так як навіть сама незначне кількість бруду або пилу, при попаданні в систему кондиціонування, здатна вивести її з ладу. Потім слід приєднати шланг, за допомогою якого ми будемо заправляти кондиціонер, до штуцера. Заводимо автомобіль і доводимо показник кількості оборотів до 1400 - 1700 в хвилину, запускаємо циркуляцію повітря по салону на максимальні значення, не поспішаючи відкриваємо вентиль на балоні з фреоном. Необхідно чітко відстежувати показник тиску, який не повинен бути вище 280 кПа. Через деякий час в салон починає надходити повітря з температурою 7-10 градусів - індикатор того, що пора припинити подачу фреону. Для того, щоб перевірити якість роботи, необхідно переконатися у відсутності пухирців газу, заглянувши в віконце фільтра.

Заправка кондиціонера автомобіля. Огляд і діагностика

Як видно з вищесказаного, своєчасна діагностика і заправка кондиціонера своїми руками процес складний і витратний. Для того, щоб вдало провести дані роботи необхідно закупити дороге обладнання, яке є небезпечним (балони з фреоном вибухонебезпечні). А також грамотно відстежити момент, коли необхідно провести діагностику. Плюс до всього, умови, в яких проводиться заправка кондиціонерів, повинні бути наближені до стерильних, щоб виключити можливість потрапляння сторонніх часток в систему, здатних вивести з ладу дороге устаткування.

Тому багато автовласників шукають хороші майстерні, які могли б провести якісні роботи з усунення дефектів кондиціонера. Безумовно таких небагато, одна з них знаходиться в Чернівцях, дана фірма надає найрізноманітніший спектр послуг з обслуговування автомобілів, в їх числі чистка і заправка кондиціонерів. "Шинний центр Магнат Авто" оснащений найсучаснішим обладнанням, на якому можна провести глибоку діагностику проблем, пов'язаних з несправністю клімат-обладнання. Команда центру налічує кілька десятків справжніх майстрів своєї справи, які завжди готові прийти на допомогу і провести якісну консультацію, не залежно від ваших намірів: зробити ремонт самостійно або скористатися нашою допомогою. Завдяки сучасним логістичним прийомам, які використовуються в центрі Магнат Авто, у нас є можливість надати найнижчу ціну на заправку кондиціонерів в Чернівцях, ніж у аналогічних фірм в регіоні. Магнат авто - професійна заправка кондиціонерів в Чернівцях 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс