Загрузка...

15 Грудня 2020

Заміна свічок запалювання. Все про свічки запалювання

За допомогою свічок запалювання суміш повітря і пального запалюється всередині камер згоряння двигуна. В результаті поршні починають рухатися, обертаючи колінчастий вал. Крутний момент повідомляється коробці передач, а потім - колесам. Від справності свічок запалювання безпосередньо залежить економічність, стабільність роботи мотора. Через певний час знадобиться їх обслуговування, в деяких випадках - встановлення нових. Заміна свічок запалювання відбувається через певні проміжки часу - все залежить від марки мотора, рекомендацій виробника, інших факторів.

Як маркують свічки запалювання для автомобіля

Щоб зрозуміти, які свічки запалювання потрібно використовувати для мотора, потрібно зрозуміти, як вони влаштовані і способи їх позначень.
Деталь складається з:

 • металевого корпусу;

 • центрального провідника;

 • ізолятора.


Всередині може розташовуватися вбудований резистор (опір), він знаходиться між контактним висновком і головним електродом. Робочі поверхні свічок часто покриваються шаром різних складів - це збільшує термін служби елементів. 

Сплав, з яких роблять робочі елементи також може бути різним. Наприклад, є іридієві свічки запалювання, такий матеріал застосовують при виготовленні головного електрода. Вважається, що він краще переносить вплив високих температур.

Платинові свічки запалювання також служать довше звичайних. Спеціальні наплавлення надають особливу міцність електродів під час запалювання суміші в циліндрах. Часто при виготовленні свічок запалювання Denso застосовують саме цю технологію.

Як працюють свічки: з моменту запуску двигуна кожна з них в певний момент часу отримує заряд, між електродами виникає іскра. Паливо, впорскується в камери згоряння та запалюється.

Маркування свічок запалювання залежить від декількох параметрів:
Заміна свічок запалювання. Все про свічки запалювання

 • компанії-виробника - найпоширеніші: Bosch, Denso, Champion, свічки запалювання Ngk:
 • особливостей - числа електродів;
 • калильного значення - параметр визначає режим займання робочої суміші;
 • матеріалу електродів - використовують сталеві сплави з легуючими елементами, що додають їм особливі властивості - марганець, мідь і інші;
 • зазору між електродами - тут виконується підпал суміші палива з повітрям;
 • розмірів “юбки” - її довжини, кроку між нитками різьблення.


Існує безліч
видів свічок запалювання, щоб визначити, яка деталь підходить для конкретного мотора, потрібно вивчити документацію або звернутися на СТО. Допускається використовувати оригінальні елементи або аналоги з тими ж характеристиками.

Приклад: маркування іридієвої свічки запалювання BOSCH FR7NI33 (0 242 236 528):

 • різьблення на 14 з кроком 1,25 мм;

 • довжина “юбки” - 26,5 мм;

 • розмір ключа для зняття і установки - 14 мм;

 • калильне число - 7;

 • основний електрод - іридієвий сплав (розмір - 0,8 мм);

 • бічний електрод - платиновий сплав (величина - 0,6 мм);

 • момент затягування - 28 Н*м.


Якщо потрібно підібрати аналогічну свічку, то її параметри повинні відповідати зазначеним. Майстри
СТО «Магнат Авто» підберуть потрібні деталі або запропонують встановити аналогічні з необхідними властивостями.

Довідка: використання свічок з іншими параметрами може призвести до нестабільної роботи мотора, підвищеної витрати палива, погіршення екологічності двигуна.


Чому свічки запалювання виходять з ладу

Основна проблема, яка «загрожує» електродам свічок - це нагар. Він з'являється через вплив високих температур і хімічних реакцій, вони протікають в камерах згоряння під час роботи мотора. Причина відкладень - неповне згоряння палива, тому важливо здійснювати правильний підбір свічок запалювання, точне регулювання кута випередження запалювання, клапанів, стежити за справністю всіх датчиків мотора. 

Види нагару на свічках запалювання:
Заміна свічок запалювання. Все про свічки запалювання

 1. світло-сірий, блідо-коричневий кольори - говорить про мале число відкладень продуктів згоряння, їх видно на бічних частинах електродів, це ознака того, що двигун працює нормально, а використовується якісне паливо

 2. чорний - говорить про те, що система живлення мотора надмірно збагачує суміш, тому вона не згорає вся, утворюється кіптява;

 3. вологі відкладення на електродах, відчувається сильний запах бензину - занадто багато палива в суміші або збої в роботі системи запалювання, буде потрібна комплексна діагностика для точного визначення несправності;

 4. на електроді і ізоляторах видно блискучий шлак - значить, що в циліндри пробивається моторне масло, це говорить про поганий стан маслзйомних ковпаків, поршневих кілець, втулок клапанів.


Список всіх видів несправностей свічки запалювання досить великий. На деяких автомобілях з АКПП в циліндри може проникнути трансмісійна рідина. Вона іноді просочується крізь зношену мембрану вакуум-коректора. А при експлуатації машини на етиловому бензині на свічках можуть з'явитися пористі відкладення з явним запахом сірководню. Фахівці вважають, що термін експлуатації свічок при поїздках на такому паливі скорочується майже в 2 рази.

Під час заміни потрібно обов'язково перевіряти зазор свічок запалювання. Навіть на нових елементах він не завжди виставлений правильно.


Як часто потрібно міняти свічки запалювання

Свічки змінюють під час проведення технічного обслуговування на станції. За статистикою середній ресурс їх «життя» - від 20 до 50 тис.км. Регулярність заміни елементів системи запалювання буде залежати від:

 • типу свічок;

 • марки мотора;

 • якості газу, бензину;

 • пробігу автомобіля за період між ТО.


Щоб
замінити свічки запалювання, не обов'язково їздити в автосервіс. Часто цю роботу виконують самостійно. Однак по недолікам свічок запалювання можна визначити можливі проблеми з мотором, паливною системою та ін. Тому заміну краще довірити майстрам.


Чому обслуговування свічок краще проводити на СТО

Для тестування і очищення свічок застосовують спеціальне обладнання і матеріали:

 • апарати для діагностики - допомагають з'ясувати, чи можна використовувати деталь або краще її замінити, допускається перевіряти свічки на герметичність, пробій ізолятора, правильне іскроутворення, можуть діагностуватися елементи з різними діаметрами різьблення: М12х1,25; М14х1,25; М18х1,5;

 • пристосування для очищення - портативні апарати для видалення нагару з електродів;

 • абразивні суміші - потрібні для очищення деталей.


Хоча деякі автолюбителі як і раніше чистять свічки за допомогою ручного інструменту, використання професійного обладнання продовжить елементам термін експлуатації. Особливо це стосується сучасних свічок з трьома або чотирма електродами. Також необхідно акуратно затягувати свічки з певним моментом. Для цього застосовують динамометричний ключ.

За допомогою стенду майстра СТО «Магнат Авто» перевірять кожну свічку, виявлять несправність. Іноді достатньо лише встановити необхідні зазори між електродами. Якщо буде потрібно, то буде виконано заміну свічок запалювання в Чернівцях на оригінальні або якісні аналоги. Також наші співробітники перевірять інші деталі і вузли, замінять технічні рідини, виконають діагностику ходової частини.

Довідка: ціна свічки запалювання залежить від марки виробника і типу.


Можливі проблеми

Під час заміни свічок можуть виникати труднощі:

 • різьба в головці блоку пошкоджена - потрібно використовувати ремонтний набір, що складається зі спеціального мітчика і перехідних футорок - їх вкручують в пошкоджені отвори, потім ставлять свічки;
 • не виходить викрутити свічку або її частина з різьбленням залишилася в голівці - краще звернутися в майстерню і витягти деталь там;
 • під час заміни свічок в отвір впав сторонній металевий предмет - необхідно використовувати телескопічний тримач з магнітом і видалити зайве або зняти всю головку блоку.


Довідка: в нашій
СТО ви зможете не тільки купити свічки запалювання, а й отримати консультації, допомогу. При необхідності виконаємо діагностику і ремонт автомобіля.


Підсумки

Свічки запалювання на двигунах внутрішнього згоряння допомагають своєчасно здійснювати займання палива. Сильний нагар на електродах, неправильно виставлений зазор між ними викличуть нестабільну роботу мотора, а іноді - труднощі з його запуском. По виду елементів системи запалювання також можна виявити несправності інших вузлів і агрегатів машини. Тому краще для діагностики і ремонту звертатися на станцію. Майстри визначать стан двигуна, підкажуть, які свічки запалювання потрібно встановлювати на даний мотор.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс