Загрузка...

18 Жовтня 2020

Заміна ременя ГРМ. Коли міняти ремінь ГРМ

Теги: Огляди

На автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння колінчастий вал працює в одній зв'язці з розподільним. Це потрібно для своєчасного відкриття впускних і випускних клапанів з одночасним впорскуванням порції паливної суміші в камери згоряння, викиду відпрацьованих газів у випускний колектор. Обидва вала з'єднані між собою за допомогою ременя або ланцюга. Всі елементи з часом зношуються через що виникають сили тертя, механічних навантажень. Щоб зрозуміти, коли потрібно міняти ремінь ГРМ, його потрібно періодично оглядати. Це роблять під час планових технічних оглядів. А при значних пробігах краще проводити їх частіше.

Ремінь ГРМ. Ознаки несправності

Під час експлуатації двигуна автомобіля на всі його деталі впливають:

 • перепади температур - швидке нагрівання та охолодження, особливо в зимовий час, погано впливають на комплектуючі з гуми;

 • механічні дії - ремінь постійно знаходиться в натягнутому стані, з часом стає нееластичним, починає тріскатися;

 • вплив хімічних речовин - попадання масла, антифризу, інших рідин також здатні поступово руйнувати гумові деталі.

Вважається, що ремінь ГРМ служить не більше 5-6 років. Термін залежить від марки двигуна, його потужності, від того, з якою інтенсивністю експлуатують автомобіль.

Під час ТО ремені змінюють кожні 50-100 тис. км, відповідно до рекомендацій конкретного виробника. Ознаки зносу ременя ГРМ видно при його огляді. Це тріщини на зовнішніх і внутрішніх поверхнях, від'єднані волокна, а на дотик гума часто стає жорсткою. Для огляду доведеться знімати захисний кожух, тому роботу краще виконувати на СТО. Майстри проведуть діагностику ГРМ, скажуть, коли міняти деталі. Часто разом з ременем потрібно встановлювати нові підшипники, втулки, ролики через їх знос.

Термін служби ременів менше, ніж ланцюгів газорозподільного механізму. Але складність пристрою вузла і вартість обслуговування набагато нижче. Якщо під час руху чутні сторонні звуки в районі мотора: свист, клацання, брязкіт, то необхідно відвідати СТО та виконати діагностику двигуна.

При значному зносі вихлопні гази можуть придбати чорний відтінок, будуть відчуватися надмірні вібрації силового агрегату при роботі. Ускладниться запуск мотора. В цьому випадку потрібно терміново провести діагностику автомобіля.


Наслідки обриву ременя

Після руйнування ременя мотор негайно глохне. При спробі чергового запуску часто чути металевий стукіт, стартер крутиться легше звичайного, так як в циліндрах відсутня компресія. Але на деяких двигунах можуть трапитися більш серйозні поломки:

 • Згинання клапанів - вони зустрічаються з поршнями, оскільки порушена синхронна робота колінчастого і розподільного валів. Після цього доведеться додатково знімати головку блоку циліндрів і ремонтувати її.

 • Руйнування поршнів - при ударі об клапана деталь може тріснути. У цьому випадку буде потрібно капітальний ремонт двигуна. У гіршому випадку - заміна блоку циліндрів, якщо він також буде сильно пошкоджений.

Особливо сильні поломки часто трапляються з дизельними агрегатами, на них можуть вийти з ладу шатуни, розподільний вал. Тому проведення своєчасного ТО на автомобілях з такими моторами особливо важливо.

Підбір ременя ГРМ

Є три способи знайти потрібні комплектуючі:

 • За VIN-номером. В каталог потрібно ввести цифро-буквений код, назву деталі.

 • За артикулом. Вказується на бічній стороні ременя.

 • За моделлю двигуна. Потрібно дізнатися точне маркування, вона є в документації до автомобіля.

При зверненні в СТО «Магнат Авто» майстра самі визначають тип деталей, і ви зможете купити ремінь ГРМ на нашому складі. Обов'язково враховувати, що нові запчастини повинні бути оригінальними, в ряді випадків допускається встановлювати якісні аналоги. Але лише за умови, що довжина, ширина, кількість зубчиків, тип матеріалу відповідають тим значенням, які встановив виробник мотора.

Особливості установки

Зняття і монтаж комплектуючих слід проводити в сертифікованому автосервісі. При порушенні технології ремонту мотор може не запуститися. При складанні обов'язково враховують розташування мітки ГРМ. Це символи, які розташовані на шківах валів. Їх вибивають на заводі під час складання двигуна. Під час зняття майстри виставляють перший циліндр в ВМТ (верхню мертву точку) і фіксують механізм в такому положенні. Після цього ремінь або ланцюг можна знімати і ставити новий.

Додатково перевіряють стан підшипників, роликів, натяжителя, втулок. При необхідності - змінюють і їх. Якщо ремінь приводить в рух помпу (водяний насос), то її теж оглядають. Поломка або сильний знос цього агрегату можуть привести до недостатнього охолодження двигуна і його заклинювання.

Заміна ременя ГРМ «Форд»

Американські мотори вважаються надійними при своєчасному їх обслуговуванні. Під час ТО проводять установку:

 1. Ремкомплекта газорозподільного механізму.

 2. Ременя генератора.

 3. Ременя кондиціонера.

Для роботи буде потрібно спеціальний інструмент - гайкові ключі, знімач, пристосування для блокування шківа.

«Ауді» заміна ременя ГРМ

На автомобілях німецького виробника заміна комплектуючих механізму газорозподілу часто ускладнюється необхідністю часткового розбирання передніх елементів кузова. Тому роботи необхідно проводити в умовах автосервісу.

Іноді доводиться знімати:

 • радіатор гідропідсилювача;

 • патрубки інтеркулера;

 • захисні кожухи.

Після цього можна отримати доступ до деталей передньої частини двигуна. За регламентом водяну помпу змінюють одночасно з заміною ременя ГРМ, навіть якщо вона не тече.


Заміна ременя ГРМ «Рено»

При обслуговуванні французьких автомобілів потрібно керуватися інформацією з сервісної книжки. Наприклад, На «Рено Логан» заміна ременя ГРМ запропонована кожні 60 тис. км пробігу. При його обриві будуть загнуті майже всі клапана і мотор зажадає серйозного ремонту.

Під час ТО доведеться зняти праве переднє колесо, тому необхідно піднімати машину домкратом або за допомогою підйомника. Одночасно встановлюють новий ролик натягу поліклинового ременя.


Що робити, якщо порвався ремінь ГРМ

При порушенні термінів проведення ТО, установки комплектуючих поганої якості, вони можуть передчасно вийти з ладу. Якщо це сталося на дорозі, необхідно викликати евакуатор і транспортувати автомобіль на станцію техобслуговування.

У «Магнат Авто» працює служба виїзного сервісу. Наші співробітники можуть прибути до місця стоянки машини, провести діагностику, а якщо можливо - відразу відремонтувати автомобіль.


Чому звертаються в «Магнат Авто»

Майстри СТО займаються ремонтом автотехніки протягом більше 8 років. Тому легко усувають будь-які несправності в боксах автосервісу або на виїзді до замовника. Для роботи є все необхідне обладнання, інструменти, власний склад комплектуючих, витратних матеріалів, технічних рідин. Тут можна купити ремінь ГРМ і ремонтні комплекти для газорозподільного механізму: ролики, натяжителі, підшипники.

Щоб записатися на заміну елементів або діагностику, зателефонуйте або скористайтеся онлайн-формою на сайті. Майстер-приймальник передзвонить протягом робочого дня.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс