Загрузка...

07 Липня 2020

Заміна масла в двигуні. Види моторних масел.

Всі автомобілі експлуатуються з різною частотою. Іноді - щодня, іноді - час від часу. Але навіть самий оберігаємий мотор потребує обслуговування і заміни масла хоча б раз на рік.

Яку роль відіграє моторне масло в двигуні

Двигун внутрішнього згоряння - один з головних агрегатів автомобіля. До його обслуговування і ремонту слід підходити відповідально. Нехтування цим правилом неминуче призведе до таких поломок, усунення яких потребує значних коштів.

Моторне масло - рідкий хімічний склад, застосовуваний для змащення особливо навантажених вузлів двигуна. Правильно підібране і вчасно замінене масло зменшує знос деталей, збільшує ресурс ДВС.

Важливо: для різних типів двигунів (бензин або дизель) необхідно використовувати відповідні види масел.

Різновиди моторних масел

Всього існує три основних складу для ДВС: мінеральне масло, синтетика і напівсинтетика. Змішувати різні типи не допускається. Особливо «мінералку» з іншими видами, оскільки така суміш може перетворитися в густу масу - згорнутися. Усунення цього потребують тривалої промивки мотора.

Тип складу позначається, наприклад, так: масло 5w40. Перше число з буквою «W» визначають в'язкість для низьких температур.

Класс

Мінімально допустима температура повітря

0W

−35 °

5W

−30 °

10W

−25 °

15W

−20 °

20W

−15 °

 

Друге число (після букви «W») показує високотемпературну в'язкість. Для його вибору слід опиратися на рекомендації виробника. Приклади:

 • 5w40 - всесезонний склад, який зберігає в’язкість при мінусових і плюсових температурах у встановлених нормативами межах;
 • моторне масло 10w40 - універсальне, застосовується в різних моторах - як бензинових, так і дизельних;
 • 0W40 - може використовуватися круглий рік, має мінімальну в'язкістю.

Потрібно враховувати, що різні виробники додають різні присадки в склади, тому, щоб визначити оптимальний, потрібно звернутися до майстрів або вивчити відгуки водіїв.

Фізичні властивості

Основні параметри, за якими мастильні склади відрізняються один від одного:

 • В'язкість - властивість, яка свідчить про стан нагрітого масла. У зимових умовах застосовують меньш щільні склади, в літній - густіші.
 • Коксування і зольність - показують наскільки склад схильний до появи відкладень на поверхнях деталей під час експлуатації.
 • Миючі параметри - визначають, як ефективно масло очищає канали і деталі від нагару. Залежить від наявності відповідних присадок в складі.

Також якість визначається такими параметрами як вміст механічних домішок, води, лужне число, температура спалаху. Сучасні склади настільки різноманітні, що найчастіше підібрати гарне масло для конкретного ДВС зможе тільки майстер.

Коли і як змінюють моторне масло в двигуні

Заміна масла в двигуні проводиться відповідно до наступних правил:

 1. Необхідно дотримуватися періодичності - в середньому через кожні 7-10 тисяч км пробігу.

 2. Старе масло повинно бути повністю злито - частинки бруду і металева стружка можуть пошкодити поверхні деталей.

 3. Промивання мотора - при сильному забрудненні по двигуну потрібно «прогнати» спеціальний (більш рідкий) склад, який видалить сторонні частинки.

 4. Заміна фільтрів - обов'язково проводиться паралельно із заміною масла.

Мастило з часом «старіє» - змінюється її хімічний склад, вигорають необхідні елементи, губляться корисні властивості. Продовжувати поїздки з таким маслом небезпечно - може призвести до пошкодження вкладишів, втулок, колінчастого і розподільного валів. Капітальний ремонт ДВС потребує зняття мотора, складної діагностики, проточки деталей, а в деяких випадках доведеться міняти весь блок циліндрів.

При заміні масла важливо знати, скільки його потрібно для конкретної моделі. Підвищений рівень може призвести до витіснення сальників колінчастого вала. В результаті доведеться витрачати час і гроші на зайвий ремонт. Необхідний рівень можна визначити за допомогою контрольного щупа. Під час вилучення стрижня з прогрітого ДВС, масло повинно знаходитися на його кінчику приблизно між мітками «Min» (нижня) і «Max» (верхня).

Як замінити масло:

 1. Необхідно приготувати ємність для зливу старого масла.

 2. Прогріти мотор протягом 10-15 хвилин.

 3. Зняти заливну пробку на двигуні.

 4. Відкрутити зливну пробку на піддоні, одночасно підставивши під картер ємність.

 5. Коли масло перестане литися, встановити пробку на місце.

 6. Замінити фільтри, попередньо заливши в них нову змазуючу рідину.

 7. Заливати свіже масло, постійно контролюючи рівень в двигуні за допомогою щупа.

Важливо розуміти, що тільки професійний майстер зможе під час заміни масла визначити ряд дефектів двигуна. Тому краще проводити цю процедуру на сертифікованих СТО.

На нових автомобілях з невеликим пробігом допускається проводити експрес заміну масла. В цьому випадку відпрацьоване мастило викачують насосом через отвір щупа. Після цього заливають свіже мастило. Головний мінус такої процедури - на деяких моделях двигунів складно повністю відкачати все відпрацювання. Майстри «Магнат Авто» розкажуть, в яких випадках можливе проведення швидкої заміни, а в яких краще виконати звичайну.

Іноді рекомендується промити мотор для повного видалення сторонніх часток. Для цього використовують спеціальні склади, які відрізняються зниженою в'язкістю і наявністю особливих присадок. Промивне масло заливають в ДВС, запускають двигун на 10-15 хвилин. Після цього зливають склад і заливають нове масло.

Довідка. У ряді випадків пробка для зливу прикипає до різьби в піддоні. Також для її зняття можуть знадобитися спеціальні ключі. Тому, щоб не пошкодити отвір слід бути гранично акуратними. Але краще звернутися в сервісний центр.

Заміна масла в «Магнат Авто»

Щоб замінити моторне масло в Чернівцях, зверніться в наше СТО. Майстри виконають процедуру, додатково оглянуть двигун, виконають діагностику, самостійно утилізують відпрацювання і старі фільтри. Виконуємо заміну масла як в дизелях, так і в бензинових моторах.

Наші сервісні інженери розкажуть, яке масло краще заливати в ваш двигун. На складі СТО є всі часто застосовувані марки, ви можете купити моторне масло 5w40, 10w40 і інші відомі склади. Також є фільтри, сальники, інші витратні матеріали та запчастини.

У нас є досвід по заміні масла в автомобілях «Ніссан», «Шкода», «Хендай», «Фольксваген», «Форд» та інших популярних легкових або комерційних видах транспорту. Вам не доведеться думати, яке масло краще заливати в двигун, майстри «Магнат Авто» підберуть необхідне і виконають роботу самостійно.

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

24 Червня 2022

Діагностика ходової частини в Чернівця...

Шановні клієнти СТО Магнат Авто, раді повідомити, що ми створили онлайн запис діагностики ходов...

Детальніше
Magnat Auto

03 Червня 2022

Ремонт ходової частини

Сучасні автомобільні підвіски це складні конструкції, які містять електричні, механічні, гідрав...

Детальніше

Записатись на Сервіс