Загрузка...

28 Грудня 2018

Як вибрати диски для авто. Види дисків

Теги: Тюнінг , Огляди

Вибираємо колісні диски правильно!

Перш ніж зважитися на покупку колісних дисків для улюбленого авто, варто визначитися з тим, для чого саме вони знадобляться. Адже для асфальтованої дороги і для сільського бездоріжжя підійдуть різні види автомобільних дисків. До того ж варто вирішити, що для вас важливіше: вартість покупки або її якість. Часом краще заплатити вищу ціну, але зате придбати колісні диски для довгого терміну використання і більше не витрачатися.

Види колісних дисків

Почати варто з того, що колісні диски розрізняються за технологією виготовлення і матеріалу. В основному їх існують три типи: литі, штамповані і ковані. Розглянемо кожен детальніше.

Почнемо з огляду штампованих дисків. Вони отримали свою назву через те, що їх основу складають відштамповані деталі і відрізняються невисокою вартістю. Як правило, зроблені зі сталі і є масовим товаром. Часто йдуть в комплектації до недорогих машин.

Плюси

 • Міцні
 • Потужні
 • Недорогі
 • Легко піддаються ремонту

Мінуси

 • Погана стійкість до корозії
 • Велика вага, що не кращим чином впливає на витрату палива
 • Зовнішній вигляд залишає бажати кращого
 • Підійдуть автомобілістам, для яких міцність важливіше зовнішнього лоску. Тим, хто звик мати справу з бездоріжжям і поганими дорогами. Також для початківців автолюбителів, які тільки «обкатують» свій автомобіль.
1

Другий вид - це литі диски, які, як правило, виготовляються з легких сплавів алюмінію і досить популярні в автомобілістів. Трохи рідше можуть бути зроблені зі сплавів магнію. Останні випускаються в обмеженій кількості і значно дорожче алюмінієвих. Литими названі через технології виготовлення: деталі виготовляються цільними, злитими, лише деякі з литих дисків можуть похвалитися складовими елементами.

Для цінителів і знавців на замовлення литі диски можуть бути зроблені і з титану.

Плюси:

 • Важать мало, виглядають відмінно - чудове співвідношення ціни і якості
 • Стійкі до корозії

Мінуси:

 • Ремонту не підлягають (навіть якщо можливий, обійдеться в чималу суму)
 • Дорожчі, ніж штамповані
 • Підійдуть для акуратних автомобілістів, або асів водіння, які цінують справжню швидкість, упевнені в своїх силах і можуть уникнути аварій.
1

І останній вид колісних дисків - ковані. Від попередніх двох їх відрізняє висока вартість, але при цьому і значно довший термін експлуатації. Бувають зроблені з титану, що значно підвищує їх міцність.
Підходять для автомобілістів, які розглядають покупку комплекту колісних дисків як капіталовкладення і не бояться заплатити дорожче. Зате подібне придбання буде радувати свого власника довгі роки і буде досить ексклюзивним.

Як правило, в більшості своїй застосовуються в автоспорті. Підійдуть тим, хто відносить себе до знавців тюнінгу та поціновувачам унікального стилю в своєму автомобілі. Ковані автомобільні диски можна назвати свого роду елітарними.
1

Параметри вибору: що важливо насправді?

У кожного колісного диска існує кілька параметрів, на які повинен звернути увагу як початківець автолюбитель, так і досвідчений, який має досить великий досвід водіння.

 • Посадковий діаметр: якщо міняєте діаметр, то міняти слід і профіль шини
 • Кількість кріпильних отворів. Важливо знати, що кількість кріпильних отворів змінити не можна. Їх кількість завжди має збігатися з числом отворів на ступиці автомобіля.
 • Діаметр центрального отвору: повинен або збігатися з діаметром маточини, або бути трохи більше. У другому випадку покупцеві будуть потрібні спеціальні перехідні кільця.
 • Виліт: буває позитивний, негативний і нульовий.
 • Ширина обода - цей параметр не радимо міняти. Але якщо виникла необхідність, то міняти його слід разом з шиною.

Незалежно від того, купуєте ви комплект колісних дисків самі або звернулися за допомогою до фахівців, важливо уважно вивчити інформацію перед покупкою і підійти до справи з відповідальністю. Вирішуйте самі, що вам важливіше: стильний вигляд, невисока вартість або грубувате оформлення, але при цьому надійність і можливість ремонту при пошкодженнях.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

30 Грудня 2022

Графік роботи в новорічний період шинн...

Графік роботи СТО та шинних центрів Магнат Авто на новорічний період31.12.22СТО Магнат Авто - 9...

Детальніше
Magnat Auto

25 Грудня 2022

Дефекти шин. Види дефектів шин

У ході експлуатації автомобільних шин водіям іноді доводиться стикатися з дефектами, що виникаю...

Детальніше

Записатись на Сервіс