Загрузка...

20 Листопада 2020

Як підготувати автомобіль до зими. Корисні поради від Магнат Авто

Теги: СТО Магнат Авто , Ремонт авто

Процес підготовки автомобіля до зими, якщо виконувати його самостійно, може зайняти не один день. Необхідно перевірити і, якщо потрібно, замінити: антифриз, гальмівну рідину, моторне масло. Виконати перевірку свічок запалювання, купити зимову гуму і встановити її на машину. Від правильності виконання техобслуговування залежить безпека водіння в зимовий час і стабільність роботи автомобіля.


Підготовка автомобіля до зими. Перший етап


У холодну пору року машина буде легко заводитися, якщо своєчасно виконати перевірку акумулятора. Від працездатності АКБ залежить величина струму, який необхідний для розкручування стартера. Якщо ємність сильно «просіла» або пошкоджені свинцеві пластини, то в мороз завести автомобіль буде складно. Перевірку акумулятора автомобіля виконують за допомогою навантажувальної вилки, це потрібно робити після повної зарядки батареї. Також перевіряють щільність електроліту. Відвідайте СТО для тестування електросистеми, майстри протягом 10-15 хвилин перевірять всі основні елементи. Якщо під час перевірки заряду акумулятора на дисплеї приладу не висвічується значення 12 Вольт або трохи більше, то АКБ потрібно поміняти.

Як підготувати автомобіль до зими. Корисні поради від Магнат Авто


Сезонна заміна гуми


Їзда по засніженій дорозі без шипованої гуми небезпечна. Зчеплення коліс з асфальтом, покритих крижаною кіркою, погіршується. Імовірність ковзання і входу в занос - збільшується. Приїжджайте на шиномонтаж і виконайте заміну гуми. З використанням професійного устаткування наші майстри виконають цю роботу протягом 20-30 хвилин.

Якщо знадобиться, то колеса будуть відремонтовані відповідно до сучасних технологій.

У нашому автосервісі ви можете скористатися послугою сезонного зберігання шин. На складах є спеціально обладнані стелажі для розміщення покришок. 
Заміна гуми не буде потрібною тільки в одному випадку: якщо на бічній частині є напис «All Season». Такі шини можна експлуатувати в будь-яку пору року.  


Перевірка і заміна технічних рідин


Для роботи автомобіля і його водіння необхідні такі технічні рідини:

 • літол або його аналоги - для змащення рухомих частин;
 • моторне, трансмісійне масла - для заливки в агрегати машини;
 • антифриз - забезпечує охолодження двигуна, обігрів салону;
 • гальмівна рідина - потрібна для уповільнення руху, повної зупинки машини;
 • гідравлічне масло - заливають в систему підсилювача рульового управління.
 

Під час проведення технічного огляду потрібно робити заміну антифризу і інших технічних рідин, якщо їх властивості значно змінилися. Перевірку проводять за допомогою спеціальних аналізаторів, які дозволяють судити про в'язкості, температурі замерзання, інших параметрах. Нехтування цими правилами може викликати вихід з ладу двигуна та інших агрегатів.

Паралельно проводять заміну масляних, паливних, салонного і повітряного фільтрів. Виконують перевірку системи охолодження двигуна на герметичність. Усувають проблеми з витоком палива, масел.


Перевірка гальмівної системи


Можливі неполадки з гальмівною системою можуть призвести до аварій. Особливо на крижаній дорозі. При підготовці до водіння в зимовий час обов'язково потрібна повна і ретельна перевірка гальм. До переліку робіт входять:


 • тестування машини на стенді - аналізують ефективність гальмування;
 • перевірка металевих трубок і шлангів - витоки не допускаються;
 • огляд і заміна гальмівних колодок - при необхідності.

Сучасні машини обладнані датчиками, які передають сигнал до бортового комп'ютера про необхідність ремонту. Слідкуйте за символами, які з'являються на дисплеї і при необхідності негайно приїжджайте на СТО. Значок, який свідчить про проблеми з гальмівною системою, виглядає як круг із знаком оклику всередині, оточений дужками.


Перевірка електрики, системи запалювання


Від роботи електричної частини буде залежати якість освітлення, економічність роботи двигуна, функціонування пічки. Автоелектрик виконає діагностику протягом декількох хвилин, для цього потрібен комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням.


Додатково виконують:


 • огляд проводки - потрібно очистити контакти, видалити кабелі з пошкодженою ізоляцією;
 • перевірка фар і задніх ліхтарів - при цьому замінюють лампи розжарювання, скло з тріщинами;
 • заміна свічок - потрібно, якщо елементи пошкоджені, перевіряють їх на спеціальному обладнанні.

Додатково тестується працездатність комп'ютера, видаляється інформація про виправлені помилки. Самостійно виконати такі складні роботи неможливо. Проблеми з електричною системою можуть викликати серйозні проблеми на дорозі - аж до відмови головних агрегатів.


Огляд трансмісії, рульового управління, підвіски


У майстерні фахівці виконають діагностику ходової частини, коробки передач, гідропідсилювача керма. При необхідності - замінять зношені або несправні деталі. Майстри усувають:


 • проблеми з амортизаторами, пружинами, стійками;
 • шум, вібрацію через поломки деталей коробки передач;
 • несправності рульового управління, ШРУСів, колісних маточин.

При сильному зносі дисків зчеплення, підшипника, встановлюють нові деталі. Також проводять заміну або долив масла в гідропідсилювач, КПП, ходові редуктори.


Додаткові роботи: кузов, салон


Щоб лакофарбові покриття не пошкоджувались під час сильних морозів і перепадів вологості, їх обробляють поліролями. Суміші з воску з різними добавками втирають в усі зовнішні поверхні. Поліроль заповнює всі мікротріщини, а захисна плівка надійно захистить кузов від вологи.


Для підвищення комфорту під час поїздок в зимовий час майстри можуть утеплити автомобіль. Температура повітря в салоні підвищиться, рівень проникаючого зовні шуму - навпаки - знизиться. Зменшиться споживання палива, так як не потрібно буде використовувати всі ресурси системи опалення.


Чи варто готувати машину до зими самостійно


Якщо такі елементарні процедури як заміна акумулятора власник автомобіля може виконати сам, то повну діагностику без сучасного обладнання провести практично неможливо. Не можна визначити якість антифризу, гальмівної рідини без їх аналізу. Для цього застосовують спеціальні прилади. А замерзла рідина, що охолоджує під час сильного морозу може призвести до руйнування блоку циліндрів двигуна.


Втрата герметичності гальмівної системи легко здатна викликати аварію, так само як і проблеми з рульовим керуванням. Навіть несправності ходової частини погіршують безпеку автомобіля.


Майстри СТО виконають повну діагностику, технічне обслуговування автомобіля протягом 1-2 годин. Будуть замінені всі технічні рідини, фільтри, несправні деталі. Гарантія на всі роботи надається.

 
 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс