Загрузка...

18 Травня 2020

Тривалий простій автомобіля. З чого почати.

Будь-який механік скаже, що автомобіль повинен їздити, а не простоювати в гаражі. Однак бувають випадки, коли техніку неможливо використовувати тривалий час. Майстри СТО «Магнат Авто» розповіли про те, як слід підготувати машину до поїздки після багатомісячного простою.

Моторне масло

Коли автомобіль їздить кожен день, масло циркулює по каналах в блоці циліндрів і ГБЦ. Завдяки цьому поверхні покриті захисною плівкою. При тривалому простої масло повністю стікає в картер. А через перепади вологості всередину блоку потрапляє конденсат. В результаті масло стає більш рідким, а також проявляється ефект «старіння» - суміш починає розкладатися на компоненти, втрачаючи при цьому корисні властивості. Якщо залишити все як є, мотору може бути завдано значної шкоди. Краще рішення - купити моторне масло. У деяких випадках додатково знадобляться промивні склади, якщо ДВС довго не заводили. Майстри автосервісу виконають заміну масла і фільтрів у двигуні, перевірять паливну систему.

Гальмівна рідина

Одна з основних систем, що впливають на безпеку руху, також потребують перевірки. Необхідно перевірити наявність гальмівної рідини в бачку. При тривалому простої вона може просочитися через нарізні сполучення в трубках. Також з часом рідина набирає вологу, навіть якщо система повністю герметична. Частинки іржі і бруду теж починають розчинятися в ній, змінюючи фізичні властивості, засмічуючи трубки і канали циліндрів, супортів. Заміна гальмівної рідини в СТО займе не більше 30-40 хвилин, при цьому буде перевірена працездатність системи.

Гальмівні диски

Сталеві деталі згодом покриваються шаром іржі, ефективність гальмування при цьому може сильно впасти. При невеликих простоях автомобіля проблема вирішується без втручання майстрів сервісу - досить кілька разів натиснути педаль, не зупиняючи машину повністю. Але якщо техніка не експлуатувалася довгий час, то може знадобитися заміна гальмівних дисків. Визначити необхідність ремонту допоможе співробітник СТО. Він підкаже, які гальмівні диски слід замінити, а які досить проточити на верстаті.

Пальне

Паливо, що застосовується може бути трьох типів:

  • бензин;
  • дизель;
  • газ.

Особливу увагу варто приділити дизелю. Він може бути літніх і зимових марок. Застосування в холодну пору палива без спеціальних присадок здатне вивести з ладу елементи паливної системи: форсунки, ТНВД, а також засмітити фільтруючі елементи.

Потрібно пам'ятати, що через низький рівень палива в баку його стінки можуть покритися іржею, яка теж потрапить в трубки. Тому рекомендується промити бензобак перед заправкою.

Антифриз

Охолоджуюча рідина в радіаторі також «старіє». При довгій стоянці краще повністю замінити її, інакше мотор буде охолоджуватися неефективно. Згодом антифриз може майже повністю витекти, якщо система не цілком герметична. Перед поїздкою слід заглянути в розширювальний бачок і перевірити рівень. Рекомендується провести опресовування системи, щоб уникнути витоку надалі.

Акумулятор

Під час експлуатації батарея автомобіля постійно заряджається і використовується стартером, котушкою запалювання і іншими. Завдяки цьому хімічні процеси в літій іонному акумуляторі протікають в нормальному режимі. Якщо ж машина довго стоїть, то свинцеві пластини, які знаходяться всередині, починають руйнуватися. В результаті АКБ приходить в непридатність - втрачає ємність. Вважається, що батарея здатна працювати від 3 до 5 років, але під час бездіяльності цей термін зменшується. Вже через 2 роки АКБ може повністю вийти з ладу, і повністю зарядити її не вийде. В цьому випадку доведеться купити акумулятор, інакше пускового струму не вистачить для старту двигуна. Перевірити акумулятор зможе будь-який співробітник СТО «Магнат Авто» Чернівці. При необхідності у нас можна вибрати АКБ залежно від типу двигуна.

Склоочисники

Гумові елементи склоочисника з часом втрачають еластичність. Видалення води і снігу виробляється набагато гірше, якість огляду падає. Також слід пам'ятати, що затверділа гума буде псувати скло і згодом зробить його матовим. Необхідно якомога швидше замінити щітки склоочисника.

Шини

Якщо необхідно поставити автомобіль на тривалу стоянку, то фахівці рекомендують виставити машину на підставки або бруски, щоб колеса не торкалися землі. Тиск в шинах потрібно знизити. Так можна уникнути появи дефектів в гумі. Якщо ж автомобіль довго стоїть на колесах і покришки сильно потріскалися, то краще не ризикувати і купити шини на заміну. Неякісна гума може розірватись прямо на дорозі, що спровокує нештатну ситуацію і навіть аварію.

Кондиціонер

Кондиціонер по суті - невеликий холодильник і з часом вимагає обслуговування або ремонту. Перед поїздкою слід перевірити - чи є рідина в системі. Під час довгої бездіяльності холодоагент виходить назовні, може знадобитися заправка кондиціонера. Потрібно враховувати і ймовірність появи бактерій в трубках кондиціонера. У таких випадках рекомендована дезінфекція кондиціонера. Наявність мікроорганізмів здатне викликати неприємний запах з вихідних отворів кондиціонера автомобіля, а також привести до захворювань органів дихання водія і пасажирів. Додатково змінюють салонні фільтри.

СТО «Магнат Авто» Чернівці займається шиномонтажем і ремонтом автомобілів протягом багатьох років. У боксах є необхідне обладнання, власні склади з основними комплектуючими і запасними частинами дозволяють зменшити час роботи. Наші послуги:

  • діагностика автомобіля;
  • технічне обслуговування;
  • ремонт ходової частини;

Магнат Авто, допомога, де б ви не були! 

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс