Загрузка...

16 Листопада 2021

Тиск в шинах. Який тиск в шинах повинен бути?

При монтажі шин на автомобіль необхідно враховувати встановлений виробником діапазон допустимих значень тиску всередині коліс. Якщо не дотримуватися рекомендацій, вказаних інженерами заводу-виробника, це може негативно позначитися на тривалості експлуатації покришок, неправильне підкачування може вплинути на безпеку дорожнього руху. Тиск у шинах має бути таким, щоб забезпечувалися: легке керування автомобілем, висока стійкість машини на дорозі, максимальний комфорт для водія та пасажирів.


Види шин. Наслідки помилок при накачуванні


На легкові автомобілі з переднім та заднім приводом найчастіше ставлять шини R13 – R16. На позашляховики – більші колеса. Що враховують при виборі тиску в шинах:

 • максимальну масу транспортного засобу з водієм, пасажирами та вантажем;
 • погодні умови, за яких відбуватиметься водіння;
 • вид та якість дорожнього покриття.

 

Покришки бувають зимові та літні. Від структури корду, товщини та складу гуми залежить, скільки атмосфер допускається накачувати в колеса.

Важливо розуміти, що виробник може лише рекомендувати діапазон допустимих значень в таблиці тиску в шинах. Водію необхідно опиратися також на свій досвід і умови, що змінюються. Практично на всіх автомобілях є наклейка з рекомендованими розмірами шин та оптимальними показниками тиску, які рекомендує виробник.

Тиск в шинах. Який тиск в шинах повинен бути?Занадто високий тиск у шинах

В результаті це призведе до:

 • збільшеного зносу вузлів та деталей підвіски;
 • зниження комфорту під час руху;
 • прискореному зносу протектора:
 • збільшення гальмівного шляху автомобіля.

При русі з перекачаними колесами площа контакту зони покришок з дорогою буде мінімальною. Тому гальмівний шлях буде більшим, а безпека сильно знизиться.

 

Високий тиск викликає сильне навантаження каучукових поверхонь. Тому термін служби таких коліс буде набагато меншим. А на високих швидкостях з'являється ризик розриву гуми в критичних областях, що може призвести до аварії, особливо під час ожеледиці. 

 

Багато власників машин з колесами R13 та R14 (які вважаються найпоширенішими) цікавляться: який тиск у шинах найкраще підтримувати? Якщо врахувати рекомендації провідних виробників шин 13-го радіусу, краще накачувати з до 1,9 кгс/кв. див. Тиск у колесах типу R14 слід доводити до 2 кгс/кв. див. Ці значення можна використовувати для передньої та задньої осей.


Надто низький тиск у шинах

Спостерігатимуться такі наслідки:

 • ускладниться керування машиною: для повороту керма знадобиться більше зусилля;
 • прискориться зношування контактної зони протектора;
 • збільшиться витрата палива;
 • підвищиться ймовірність заносу автомобіля в замет, це небезпечно при русі по слизьких дорогах.

Ще один наслідок руху на спущених колесах – зниження динаміки автомобіля за рахунок зрослого опору руху.


Тиск в шинах. Який тиск в шинах повинен бути?


Який тиск у шинах має бути взимку та влітку


У середньому необхідно підтримувати приблизно однаковий рівень накачування коліс і в літній, і в зимовий час. Але часто у морози трохи не докачують шини. Це допомагає:

 1. Підвищити стабільність транспортного засобу на слизьких покриттях. Спростити керування машиною, водіння стане більш комфортним при злегка спущених шинах.
 2. Поліпшити безпеку під час руху, оскільки гальмівний шлях машини буде скорочено.
 3. Злегка зменшений тиск у шинах взимку знизить навантаження на ходову, внаслідок чого навіть під час руху поганими дорогами удари при контакті з пагорбами та нерівностями краще згладжуватимуться вузлами та деталями підвіски. А комфорт при керуванні значно підвищиться.

 

Довідка: при різкій зміні температури, наприклад, якщо машина виїхала з теплого боксу на мороз, відбувається невелике зниження тиску в шинах.

Перед виїздом узимку з теплого паркінгу чи гаража, слід перевірити тиск у шинах, а якщо потрібно, то підкачати. Виконувати контроль тиску необхідно при зміні температурного режиму, а також міжсезоння.

Рекомендований тиск у шинах типу R13 у літній період дорівнює 1,9 атм. Таке значення розраховують з урахуванням того, що машина буде завантажена на 50% - власник автомобіля та 1-2 пасажири. Якщо завантаження транспортного засобу граничне, тиск у покришках передньої колісної пари слід довести до 2-2,1 атм. На задній осі – до 2,3-2,4 атм. Запасне колесо зазвичай накачують до 2,2-2,3 атм.


Як виміряти тиск у шинах


Вимірювання тиску в шинах можна проводити кількома способами:

 • підключити автомобільний компресор, якщо вбудований манометр справний, він покаже фактичне значення;
 • ковпачки контролю тиску в шинах - показують дані в реальному часі;
 • окремим механічним манометром.

Більшість автозаправних станцій обладнано компресорами. Там можна перевірити тиск та підкачати шини.

Щоб купити датчик тиску шин, зверніться до нашого магазину автозапчастин. Тип моделі та спосіб монтажу залежить від моделі машини. На СТО «Магнат Авто» ковпачки будуть встановлені на колеса та підключені до бортової системи.

 

Чому звертаються в шиномонтаж «Магнат Авто»


Наші майстри знають, який тиск має бути у шинах різних моделей автомобілів. Додатково виконуємо:

 • шиномонтаж; балансування коліс на стенді;
 • ремонт шин у Чернівцях;
 • встановлення датчиків тиску на колеса;
 • накачування шин азотом.

При зверненні в шинний центр Магнат Авто, Ви можете купити гуму на ваш автомобіль, залишити шини на зберігання у Чернівцях у спеціально обладнаному складі. Бригади технічної допомоги у Чернівцях надають послугу «виїзний шиномонтаж Магнат» у межах міста та області.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс