Загрузка...

08 Лютого 2019

Тиск у шинах. Який тиск в шинах має бути

Теги: Шини , Огляди

У автомобілістів, як бувалих, так і початківців, процес перевірки тиску в шинах не відноситься до числа улюблених занять. Багато хто взагалі нехтує даною процедурою, вважаючи, що вона не така важлива для роботи автомобіля і взагалі марна трата часу та грошей. Водії посилено уникають цієї процедури. І дуже даремно. Пояснимо, чому від рівня тиску в шинах залежить багато факторів на дорозі. Це і безпека машини, і зношуваність шин, а також вплив на керування автомобілем. При цьому абсолютно неважливо брендові шини або бюджетні.

Зверніть увагу, що тиск в шинах будь-якого виду і якості повинен бути однаковим і відповідати загальноприйнятим параметрам. Вони зазвичай вказані в технічному паспорті автомобіля. Або на невеликих табличках, поруч з бензобаком або сидінням.

Тиск у шинах. Який тиск в шинах має бути

Радимо дотримуватися прийнятих норм. НЕ перевищуйте їх і НЕ перекачуйте шини. Адже тиск в них напряму залежить від впливу температури. А також такого парамертра як тертя коліс.

Тиск в шинах в залежності від погодніх умов може змінюватись, пам'ятайте про це!

Варто знати, що в холодну погоду і сильні морози тиск знижується. І відповідно, в теплу пору року зростає. Перекачані шини і спекотна погода можуть призвести до катастрофічних наслідків. Крім цього на тиск впливає ще кілька характеристик. Варто запам'ятати їх , адже вони також важливі. Це діаметр колеса машини, марка, тип дорожнього полотна на трасі, тип водіння.  

А тепер декілька слів про такий чинник як тертя. Воно, як правило, виникає при дотику з асфальтом. Тому фахівці заміряють рівень тиску, коли вже колеса охолонуть. І тільки тоді приступають до замірів. Існує поширена думка, що шини повинні бути перекачаними. Допускається навіть трохи перевищити дозволені параметри для того чи іншого автомобіля. Але це помилкове судження. Автомобіль рухається досить швидко, і створюване тертя збільшує температурний режим. Рівень тиску в шинах, звичайно ж, підвищується. Тому можливі різні пошкодження колеса.

Зверніть увагу, що в перекачаних шинах гальмівний шлях збільшується на 25 %, а то і більше!

Після наведеної інформації, багато водіїв можуть подумати, що найкраще - це залишати шини недокачаними. Насправді, така думка має право на існування. Гальмівний шлях в даній ситуації скорочується приблизно на десять - дванадцять відсотків і значно знижується навантаження на підвіску. Очевидні переваги є, але як і в будь-якої медалі в даній ситуації теж є дві сторони.

Мінуси недокачаних шин: 

  • зменшується ресурс самих покришок, внаслідок збільшення площі прилягання, що призводить до тріщин шин
  • підвищена небезпека при керуванні транспортним засобом
  • підвищений розхід палива

Якщо виникли подібні проблеми, краще перестати експериментувати і звернутися до фахівця, Який за незначну суму визначить наявний рівень тиску в шинах вашого транспортного засобу. А також порадить, як правильно підібрати шини в Чернівцях.

Також існує одна важлива деталь, на яку повинен звертати увагу будь-який автомобіліст. При нерівномірному тиску в накачаних і приспущених шинах автомобіля буде різний ефект від зіткнення з дорожнім полотном.

У будь-якому випадку різний рівень тиску в колесах може створити проблеми з управлінням, машину може банально занести на слизькій дорозі. Тому так важливо періодично перевіряти в обов'язковому порядку рівень тиску.

У багатьох європейських моделях машин є вбудована система вимірювання тиску в шинах. Це обов'язкова умова до тих компаній, які запускають автомобілі в масове виробництво. Все це робиться для безпеки водіїв.

Так виглядають показники тиску шин на моніторі бортового комп'ютера
Тиск у шинах. Який тиск в шинах має бути
.

Якщо вистачає часу, радимо раз в тиждень вимірювати тиск, використовуючи звичайний манометр. Або, як варіант, докупити систему і контролювати температуру, а також зростаючий тиск самому.

Якщо звернутися в шиномонтаж, то його співробітники можуть запропонувати наступне рішення проблеми - просто накачати колеса газом на основі азоту. У компанії "Магнат авто" доступна послуга накачування шин азотом.

Підводячи підсумки, відзначимо, що тиск в шинах завжди компроміс між комфортом і безпекою. Найменша тріщина на покришці і поступово зростаючий тиск можуть призвести до вибуху колеса прямо під час руху. 

У будь-якому випадку, якщо ваші шини постраждали, ви завжди можете здійснити підбір шин в Чернівцях. Пам'ятайте, економити на будь-яких процедурах перевірки автомобіля та його складових точно не варто. Адже скупий, як відомо, платить двічі. Не економте на собі і здоров'ї тих, кого ви дійсно цінуєте. Безпека понад усе - пам'ятайте про це!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс