Загрузка...

05 Квітня 2019

Шиномонтаж. Шини для поганих доріг. Як уникнути пошкоджень.

Теги: Школа шиномонтажу , Шини , Огляди

Дуже часто автомобілісти задаються питанням: "Наскільки марка шин, яку я використовую, придатна для експлуатації в умовах наших доріг?" У статті ми відповімо на це питання, допоможемо Вам зрозуміти стан речей.

Насамперед, необхідно визначити головну проблему - дороги. Не можна заперечувати той факт, що рівень стану дорожнього покриття в нашій країні далекий від ідеалу. Звичайно, все пізнається в порівнянні, але те, що велика частина доріг знаходиться в жалюгідному стані, ні для кого не секрет. При їзді на таких дорогах потрібно звертати увагу не тільки на розвал-сходження, а й на інші важливі моменти.

Купуючи нові покришки автолюбителі хочуть захистити своє майно від передчасного виходу з ладу. Існує кілька корисних рекомендацій, які допоможуть це зробити. Нижче ми поговоримо про них більш детально.
Виділяють два найбільш популярних дефекти, які зустрічаються на наших просторах: "шишка" (так само відома як "гуля" або "грижа") і поріз бічної поверхні.

Що з себе являє "шишка"?

Відділення бічного шару шини, яке найчастіше супроводжується деформацією нейлонового каркаса. Таке відділення відбувається в результаті поєднання двох факторів: перегріву покришки і сильного удару, який може бути спровокований навіть на невеликій ямці.

Як уникнути подібного дефекту?

Порада № 1. Контролюйте показник тиску в шинах. Оптимальне значення вказується виробником автомобіля на бічній грані дверей водія, кришці бензинового бака, в керівництві по обслуговуванню автомобіля. Значення, які Ви знайдете, є нормальними для загальноприйнятих умов їзди і граничного навантаження.

Варто звертати увагу на температурні умови, так як тиск всередині шини безпосередньо залежить від них. При підвищенні температури навколишнього середовища спостерігається збільшення тиску, при зниженні - тиск зменшується. Ми радимо попередньо збільшити кількість закачуваного повітря на 10-15%, такий хід дозволить збільшити безпечну межу тиску. При зіткненні, швидкість деформації буде значно менше, ніж при нормальному заповненні. Варто відзначити, що явне збільшення тиску призведе до прискореного зносу рисунка протектора, а так само зменшить комфортність поїздок, але це досить невелика плата за те, щоб зберегти в цілісності покришку.

Порада №2. Правильний підбір шин. Багато хто вважає, що взявши шини підвищеної стійкості (XL або extra load), вони убезпечать свої колеса від появи шишок - це більше міф, ніж правда.

Подібні шини не є захистом від шишок. Дане маркування вказує на те, що гума має підвищений показник навантаження, при порівнянні з класичним варіантом автомобільного "взуття". Як приклад, шини стандартного розміру, умовно позначимо їх "X", мають показник навантаження "89", в той час, як шини такого ж розміру, що володіють показником навантаження "93", будуть позначені, як "extra load". Ні XL, ні extra load не є засобами захисту від “шишок”.

Для вирішення подібної проблеми Вам необхідно підібрати високопрофільну гуму. На кожен автомобіль можна встановити два типи шин: низькопрофільні і високопрофільні. При однакових дорожніх умовах другий варіант пошкодити куди складніше першого. Недоліком високого профілю є його менша чутливість в управлінні, проте хід автомобіля помітно пом'якшується.

Виникає питання: "Яким чином високий профіль може захистити гуму від шишки?" Все досить просто. Даний вид шин здатний розсіювати точкову енергію удару по всій поверхні гуми, таким чином захищаючи її від деформації.

Порада №3. Шини з жорсткою боковиною. Можна з упевненістю сказати, що чим більше шарів в шині, тим міцніше боковина, і, отже, вище загальний показник міцності. Самим очевидним недоліком таких покришок є їх збільшена вага, яка відбивається не кращим чином на комфорті їзди, а також витраті палива. Великі виробники в усьому світі намагаються будь-якими способами полегшити такі шини, у особливо щасливих це виходить. Компанія Michelin в 2012 році пустила в серійне виробництво марку шин Energy XM2. Їх відмітною особливістю стала наявність м'яких бортів і невелика вага при досить високому коефіцієнті міцності.

Що з себе представляють бічні порізи шини?

Дане пошкодження виникає в результаті попадання колеса в яму з нерівними краями. Колесо під час падіння в виїмку стискається, в результаті чого його краї виступають за основний обід і, зустрічаючись з гострим предметом (арматурою, великим сколом каменю), прорізаються. Що можна порадити, щоб уникнути подібної проблеми? В принципі, всі поради, які допомагають уникнути виникнення “шишок”, допоможуть і в цій ситуації.

Пошкодили колесо, що робити?

У разі пошкодження колеса не варто панікувати і засмучуватися, лагодження колеса не займе багато часу і коштів.  Так чи інакше, повна заміна покришки вийде набагато дорожче. Шинний центр Магнат Авто здійснює ремонт шин за найпривабливішими цінами. Майстри, які працюють в команді центру, завжди раді провести консультацію, порадити нашим клієнтам оптимальне рішення тієї чи іншої проблемної ситуації. Також, у перелік послуг шиномонтажу, які надає Магнат Авто, входять наступні роботи:

  • Ремонт безкамерних шин.
  • Ремонт порізів шин.
  • Ремонт дисків 
  • Виїзний шиномонтаж або мобільний шиномонтаж

Всі роботи проводяться на сучасному обладнанні, яке, в сукупності з досвідом і професіоналізмом фахівців, дозволяє демонструвати високу якість кінцевого результату. Ви завжди можете записатись на шиномонтаж Чернівці заздалегідь або провести терміновий ремонт шин в Чернвцях зв'язавшись з нами.

Магнат Авто - шиномонтаж поруч!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс