Загрузка...

15 Лютого 2019

Що таке розвал-сходження і чому це так важливо

Регулювання розвалу-сходження - необхідна частина будь-якого ремонту передньої підвіски. Це регулювання керованих коліс, в основному передніх, за допомогою виставлення кута нахилу. Розвал сходження коліс - найбільш затребувана послуга автосервісу, є завершальним етапом робіт по ремонту і діагностиці стану автомобіля.

Що таке кут нахилу і чому його потрібно перевіряти

Параметри кута нахилу ведучих коліс безпосередньо впливає на його поведінку на дорозі. Якщо параметри не відповідають заводським, автомобіль буде «вести» з боку в бік. У будь-якому положенні колесо має перебувати строго вертикально по відношенню до дорожнього покриття, чому перешкоджають дефекти підвіски. Виставлення кута забезпечує краще зчеплення з дорогою, точність управління і маневреність на поворотах.

Що таке розвал-сходження і чому це так важливо

Положення колеса щодо вертикальної площини називається розвалом, а щодо горизонтальної - сходженням. Ідеальним положенням є установка строго вертикально, при цьому мінімальний знос шин і опір руху, але регулювання кута покликане привести колеса у відповідність з силами взаємодії з дорожнім покриттям. Розвал необхідний і з інших причин - якщо колесо знаходиться під кутом, а не строго вертикально, це безпосередньо впливає на зону контакту шини з дорогою і викликає вплив бічних сил, що дестабілізують рух.

Розвал також необхідний, щоб знизити пряме навантаження на підшипник маточини. Цей параметр сучасних легкових автомобілів часто є фіксованим, він закладений в конструкції передньої підвіски і досить перевірити, чи відповідає його значення заданих заводським параметрам.

Сходження необхідно для запобігання втрати пружності сайлентблоками. Регулюють сходження, зменшуючи або збільшуючи довжину рульових тяг за допомогою наконечників.

Розвал сходження задніх коліс

В більшості випадків розвал сходження виконується для передніх коліс, але не варто забувати, що задні колеса також мають бути розміщені під правильнтим кутом. В більшості автосервісів даний процес ігнорується, аргументуючи це тим, що задні колеса не регулюються. Зміна кутів задніх колес може бути викликана попередніми пошкодженнями або іншими факторами, які змінять заводські параметри. На сучасному стенді одразу буде все виявлено, оскільки, в базі данних занесені значення для кожної марки авто із врахуванням особливості підвіски та технічних моментів. При виявлені розбіжності майсер сам повідомить це клієнту і прийме всі можливі заходи для виправлення недоліків. 

Коли потрібно робити розвал-сходження?

Фахівці радять виконувати діагностику не рідше двох разів на рік - при заміні комплекту шин з зимової гуми на літню і навпаки. Позаштатні ситуації, такі як попадання колісного диска в яму або наїзду на бордюр, також вимагають перевірки кута нахилу, щоб уникнути серйозних проблем з ходовою частиною. Перед тим, як робити розвал-сходження, потрібно переконатися, що всі комплектуючі ходової правильно виконують свою роботу, чи не погнуті і не вимагають заміни і ремонту. Таким чином, розвал-сходження є завершальним етапом будь-яких робіт з переобладнання авто і проводиться після установки і діагностики всіх елементів ходової та перевірки тиску в шинах.

Де зробити розвал сходження в Чернівцях?

Правильно проведена діагностика і виставлений розвал сходження позбавить вас від нештатних ситуацій на дорозі і допоможе продовжити термін служби шин, перешкоджаючи нерівномірності їх зносу.

Що таке розвал-сходження і чому це так важливо

Шинний центр Магнат авто пропонує вам якісні послуги автосервісу і комплексної діагностики можливих поломок автомобіля. Сучасне обладнання дозволяє якісно зробити розвал сходження, виставляючи кут нахилу передніх і при необхідності задніх коліс точно відповідно до заводських параметрів. Коригування кутів нахилу коліс необхідне для запобігання високої витрати палива і безпосередньо впливає на керованість автомобіля. Звертаючись до фахівців з досвідом роботи, ви убезпечите себе на дорозі, знизите витрати на пальне і продовжите термін служби шин і передньої підвіски, попереджаючи проведення дорогого ремонту.

 Шинний центр Магнат Авто зажди поруч з вами, завітайте до нас!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс