Загрузка...

31 Липня 2020

Що таке проставка колісного диска. Автомагазин Магнат Авто

Теги: Огляди

У деяких випадках неможливо встановити колісний диск на конкретний автомобіль. Часто його виліт набагато більше допустимого, і монтаж деталі на маточину стає неможливим. Однак вихід є, майстри «Магнат Авто» розповіли, що таке проставки колісних дисків і в яких випадках їх можна застосовувати.


Проставка - це кругла перехідна плита з отворами. Завдяки їй
нестандартний колісний диск можна встановити на штатну маточину. Отвори потрібні для закручування довших болтів, шпильок або футорок. При використанні шпильок, різьблення в проставці не потрібне. Спочатку на ступиці фіксують плиту, а до неї кріплять диск. Виліт диска проставки дозволить зменшити відстань від центральної осі диска до площини кріплення до маточини.


Таким чином, якщо при покупці колісних дисків з'ясувалося, що їх виліт не збігається з тим, який вказаний виробником транспортного засобу, потрібно використовувати перехідну плиту. Її ширина в міліметрах повинна дорівнювати різниці між фактичним і необхідним вильотом.

Як визначити виліт диску

Значення обчислюється за формулою:

В = X - Y / 2, де:

В - виліт диска;

Y - загальна ширина диска;

X - відстань від площини додатки диска до маточини до його внутрішньої поверхні.

Якщо купити проставки на колісні диски, то величину цього вильоту можна змінити. Умовно перехідні плити ділять на 4 групи.

Тип

Товщина в мм

Тонкі

3-10

Середні

12-20

Товсті

20-30

Надтовсті.              

30-40                     

 

Також деталі відрізняються один від одного способом монтажу до маточини і колесу. Основні види: із застосуванням болтів, шпильок, футорок або наскрізний тип кріплення.

Приклади:

  • проставки колісних дисків 4х100 мм, кріплення за допомогою футорок;
  • проставки колісних дисків 4х98 мм, монтаж на шпильках;
  • проставки колісних дисків 5х130 мм, наскрізне кріплення.

Один з важливих параметрів перехідної плити - точність розташування на ній отворів. Навіть невеликий зсув в бік порушить центрування колеса. Використовувати такі плити не можна.


Як правильно затягувати болтові з'єднання


Необхідно контролювати зусилля затяжки при монтажі коліс. В іншому випадку можливе пошкодження різьблення, руйнування болтів і шпильок. В інструкціях до різних автомобілів, момент затягування колісного кріплення дорівнює в середньому 110-120 Нм. Це еквівалентно 11-12 кг на важелі 1 метр, або 50 кг на важелі 25 сантиметрів.

Якщо затягувати болти стандартним хрестоподібним балонним ключем, то на одну руку доводиться 22,5-30 кг, це рівно масі середньостатистичного колеса 16-17 дюймів в зборі.

Щоб не пошкодити різьблення на проставці або самій ступиці, потрібно керуватися правилами:

  • не наносити мастило на болти і шпильки;
  • не використовувати довгі воротки для затягування;
  • намагатися «відчувати» різьблення в процесі роботи;
  • затягувати болти або шпильки хрест навхрест в 3-4 прийоми.

Замість використання мастила на болти і шпильки допускається наносити дьоготь або суміші на його основі. Це захистить деталі від іржі, але не дозволить перетягнути їх. При значному перевищенні зусилля або нерівномірному затягуванні нарізні сполучення можуть розкрутитися або лопнути під час поїздки. У ряді випадків, буде потрібна заміна маточини, перехідної плити або їх ремонт.


Коли використовують проставки колісних дисків


Перехідні плити допускається застосовувати, коли виліт колісних дисків більше необхідного. Часто проставки використовують для тюнінгу автомобіля. Приклади:

  1. потрібно використовувати диски з нестандартною разболтовкою;
  2. слід виконати монтаж коліс великого діаметра;
  3. потрібно збільшити колію автомобіля.

Часто установка проставок відбувається одночасно зі збільшенням колісних арок, модернізацією підвіски. Важливо розуміти, що тюнінг може призвести до підвищення прохідності автомобіля, але і інші технічні характеристики також зміняться. Наприклад, керованість, курсова стійкість. Тому до процесу тюнінгу слід підходити серйозно.


Де можна купити проставки колісних дисків


Перехідну плиту можна замовити в автомагазині або шинному центрі. Попередньо слід дізнатися, яка саме потрібна проставка на диск. Потрібно враховувати і якість її виготовлення: надмірно м'який сплав може зруйнуватися згодом, що призведе до поломки маточини, інших деталей ходової частини, а в гіршому випадку - до аварії. Неправильно просвердлені отвори викликають «биття» колеса. Це призведе до прискореного зносу покришок, вібрації, зниження комфорту при водінні автомобіля. Тому не варто купувати проставки на колісні диски в найближчому автомагазині.


СТО «Магнат Авто» працює тільки з перевіреними і відомими виробниками. Тому у нас ви зможете купити проставки дисків в Чернівцяхз міцних сталевих сплавів. Всі деталі пройшли спеціальну температурну обробку і шліфування. Отвори свердляться на високоточних верстатах, що дозволяє виключити «биття». Кожна деталь перед випуском з заводу перевіряється і калібрується.


Купити проставки на колісні диски
можна в нашому шинному центрі. В каталозі є перехідні плити всіх розмірів, а також болти, футорки і шпильки. Для замовлення досить знати марку автомобіля і параметри дисків, які потрібно на нього встановити. Наш консультант допоможе купити проставки для литих дисків, кованих або стандартних штампованих.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс