Загрузка...

09 Листопада 2021

Що робити, якщо сів акумулятор. Поради від Магнат Авто

Ситуації, коли автомобіль перестав заводитися, трапляються досить рідко. Одна з причин – несправний або «сівший» акумулятор. Якщо водієві необхідно швидко вирішити проблему та завести двигун, доведеться використовувати один із кількох прийомів: під'єднати за допомогою проводів АКБ іншої машини, підключити пуско-зарядний пристрій або швидко зарядити батарею вдома. Ще можна запустити двигун за допомогою буксирувального троса та іншого транспортного засобу.


Наше СТО пропонує послугу  виїзна заміна акумулятора з виїздом до замовника. Майстри «Магнат Авто» розкажуть, що робити, якщо раптово сів акумулятор, як визначити, що батарея вимагає заміни. А також пояснять, чому сідає акумулятор та як продовжити термін його служби.


Ознаки того, що сів акумулятор

Зрозуміти, що на автомобілі сів акумулятор не складно: замки машини, швидше за все, не відкриються при натисканні кнопки на брелку, а якщо спробувати ввімкнути фари, вони мигнуть і відразу згаснуть. Якщо батарея сильно розряджена, запустити двигун не вдасться. Стартер або крутитиметься надто повільно, або не відреагує на поворот ключа в замку запалювання, часто при цьому чуються клацання.

Ці ознаки свідчать, що проблема саме в батареї. А запобіжники та проводка справні.


Причини розрядки акумулятора та інших проблем із батареєю

Сучасна АКБ складається з:

 • пластикового корпусу;
 • свинцевих пластин, з'єднаних у єдиний блок;
 • верхньої кришки із заливними отворами та пробками.

 

Усередині корпусу знаходиться електроліт. Завдяки хімічним реакціям окислення свинцю в розчині сірчаної кислоти та води, з'являється можливість утримувати електрони всередині, заряджати та використовувати АКБ як джерело енергії.


Автомобільні батареї можуть обслуговуватися та необслуговуватися. У другому випадку на верхній кришці відсутні пробки, що загвинчуються. Коли індикатор на верхній кришці перестає горіти, акумулятор знімають і ставлять новий. 

Чому виникають проблеми з акумуляторами:

 • википання електроліту – без кислоти та дистильованої води хімічні реакції перестають протікати всередині корпусу, тому слід своєчасно проводити обслуговування автомобіля та перевіряти рівень рідини в АКБ:
 • пошкодження свинцевих пластин - з часом вони обсипаються, це відбувається через старіння, постійну роботу при нестачі електроліту;
 • надто швидкий розряд батареї – відбувається при надто повільній зарядці, у період морозів, малій концентрації сірчаної кислоти в розчині, проблемах із проводкою та бортовою електрикою.

Вважається, що середній термін служби акумулятора для автомобіля - 3-5 років.


Як завести машину з АКБ, що розрядилася?

Найпростіший спосіб завести машину з АКБ, що сів, - прикурити акумулятор від іншого автомобіля. Для цього підійде будь-яка машина із зарядженою батареєю 12 Вольт аналогічної ємності, якщо потрібно запуск легкового авто. Також будуть потрібні спеціальні дроти для прикурювання автомобіля. Це два довгі кабелі з потужними захватами-крокодилами на кінцях.


Двигун «донора» має бути заглушений, мінусову клему від'єднують. На деяких машинах достатньо натиснути кнопку відключення «маси». При підключенні клем-крокодилів слід дотримуватись полярності. Після запуску машини необхідно перевірити, чи генератор почав заряджати АКБ. Через 1-2 хвилини дроти знімають.


Якщо купити дроти для прикурювання неможливо, але автомобіль із зарядженим АКБ є, досить просто зняти акумулятор і поставити замість нього робочу батарею. Для цього будуть потрібні гайкові ключі. Цей спосіб має один мінус: замінити акумулятор назад при працюючому двигуні вже не вийде, оскільки може згоріти електроніка.


Також для запуску двигуна використовують буксирувальний трос та другий транспортний засіб. Як завести машину на механіці:

 • автомобілі з'єднують один з одним буксирувальним тросом, використовуючи штатний фаркоп та петлі;
 • водій машини з батареєю, що сів, повинен натиснути педаль зчеплення, включити 3 передачу;
 • при швидкості 10-20 км/год потрібно плавно відпустити педаль, двигун повинен запуститися;
 • включають нейтральну передачу, зупиняють обидві машини.


Так як завести машину на автоматі в такий спосіб не вдасться, доведеться шукати інші методи. У складі АКПП є фрикційні диски та гідромуфти, які при русі на зчіпці можуть пошкодитись.


Якщо вдома є зарядка для АКБ, можна підзарядити акумулятор, що сів, протягом 1-1,5 годин. Для цього батарею знімають з автомобіля, відкручують заливні пробки, щоб при зарядці гази вільно виходили з корпусу. Потім до контактів акумулятора приєднують затискачі-крокодили зарядного пристрою. Встановлюють відповідний режим, включають ЗП в мережу. Деякі апарати підтримують функцію швидкого заряджання.


Щоб на 100% бути впевненим у можливості запуску машини, можна купити універсальний пуско-зарядний пристрій. У їхній конструкції є потужний блок живлення, здатний видавати струм, якого вистачить для запуску мотора. Вибирати такі апарати слід відповідно до типу наявного акумулятора. Для підбору пускового або пуско-зарядного пристрою, потрібно взяти значення ємності акумулятора (вимірюється в Ампер-годинниках) і помножити його на 3. Шукати слід апарати з максимальним значенням пускового струму, воно не повинно бути менше отриманого значення.


Постійно сідає акумулятор. Що робити?

Якщо батарея регулярно розряджається, необхідно перевірити акумулятор. Для цього знадобиться вилка навантаження та ареометр – прилад для вимірювання щільності електроліту. Цю процедуру проводять майстри "Магнат Авто" при виїзній заміні акумулятора. У деяких випадках для відновлення батареї достатньо замінити електроліт на свіжий розчин. Якщо свинцеві пластини сильно пошкоджені, то АКБ потрібно замінити.


Додатково виконують:

 • перевірку справності електрогенератора – необхідно з'ясувати значення напруги струму на вихідних клемах цього пристрою;
 • комплексний тест електросистеми автомобіля;
 • перевірку натягу ременя генератора – при сильному розтягуванні його змінюють.


Під час сильних морозів АКБ рекомендується демонтувати та зберігати у теплому приміщенні. Якщо зняття відбувається на тривалий термін, важливо стежити, щоб акумулятор був заряджений. Це збільшить термін його експлуатації.


Обслуговування АКБ
рекомендується виконувати не менше 1-2 разів на місяць. Батарею оглядають щодо наявності здуття чи тріщин. Очищають корпус від пилу та бруду. Рекомендується зняти клеми, обробити контакти АКБ, видаливши наліт та бруд. Якщо на верхній кришці є пробки, їх знімають та продувають отвори. Електроліт усередині корпусу має повністю закривати свинцеві пластини. Якщо рівень сильно впав, слід долити дистильовану воду. Після цього батарею встановлюють на штатне місце та надійно кріплять.


Чому звертаються в «Магнат Авто»?

Наша компанія займається комплексним обслуговуванням та ремонтом автомобілів будь-яких марок. У магазині Магнат Авто є всі види комплектуючих, витратних матеріалів, масел, технічних рідин. 


Щоб купити акумулятор в Чернівцях, достатньо зателефонувати нам або надіслати заявку через форму зворотного зв'язку. Наші співробітники за потребою здійснять доставку та заміну акумулятора. Бригади техдопомоги у Чернівцях допоможуть завести автомобіль чи евакуювати його до будь-якої точки міста.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс