Загрузка...

29 Липня 2019

Разболтовка колісних дисків.Купити диски в Чернівцях

«Магнат Авто» надає в столиці Буковини комплекс якісних автопослуг, включаючи комп'ютерну діагностику. Крім іншого, компанія має 2 шинних центри, що спеціалізуються на колісному обслуговуванні.

Діаметр диска

Дисковий діаметр вибирається відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача згідно посадковому діаметру покришки. Прийнятні для даної машини цифри прописуються в інструкціях і на кузовах поруч з нормами тиску повітря в колесах.

Монтажний діаметр гуми суворо повинен відповідати діаметру диска. Порушувати традицію на СТО «Магнат Авто» не радять: це негативно позначається на функціонуванні кульових опор, сайлентблоків, передчасно зношується ходова. До того ж чим більше диск і чим нижче сидить покришка, тим складніше пересуватися по нерівних, грунтових дорогах.

Проте, спостерігається тенденція до зростання монтажного діаметру. Так, моделі зі штатними 15-дюймовими дисками замінюють на 16, 17 і навіть 18-19 дюймові! Це обумовлено прагненням застосовувати низькопрофільні «спортивні» шини з поліпшеними їздовими якостями, правда, на шкоду комфорту, бо з'являється шанс пошкодити диск, множиться навантаження на ступичні підшипники. І в кінцевому підсумку знадобиться зварювання аргоном.

Це загадкове PCD

Кріпити диски без дотримання діаметра Pitch Circle Diameter (PCD) не можна. Окремі диски (100/4 і 98/4) вважаються нібито взаємозамінними, що є помилкою. Це загрожує тим, що шпильки перекосять, а посадка на маточину виявиться нерівномірною. Через биття колеса під час руху гайки будуть мимовільно розкручуватися. Різниця в 2 мм здається незначною, але вона може стати фатальною при розцентровці в ході обертання.

PCD - число отворів з діаметром кола, по периметру якої вони призначені. Кількість кріплення може бути різною. Для прикладу, у ВАЗа разболтовка виглядає як 98/4, за винятком «Оки» (98/3), «Ниви» (140/5) і Largus (100/4).

Частково проблему невідповідності знімають за допомогою болтів з плаваючим конусом, хоча це не можна назвати виходом з положення. Краще в «Магнаті» купити диски в Чернівцях, які ідеально сядуть на підвіску вашого ТЗ.

Виліт ЕТ

Чим більше величина ЕТ-показника, тим глибше входить диск в колісну арку. Чим менше коефіцієнт ЕТ, тим сильніше з арки він випирає назовні, а це і неестетично, і небезпечно. Так, це оптимізує стійкість, додає впевненості на поворотах, виглядає круто ... Однак поштовхи, викликані дефектами дороги, стають відчутніше, що негативно впливає на керованість, а динамічний вплив на підвіску і підшипники маточини, в свою чергу, посилюється. Так що занадто захоплюватися вильотом не варто, особливо з урахуванням низької якості доріг. В той самий час широка колія забризкує боковини і скло плюс може спостерігатися тертя об арки. І якщо вже господар машини вирішив змінити виліт, він зобов'язаний це зробити відповідно до тест-драйву і комплексу спортивно-тюнінгових заходів. Правильно вибрати і купити шини з урахуванням згаданого критерію можна за адресами, вказаними в розділі «Контакти».

Діаметр маточини (DIA)

На «Крайслер» нікому не прийде в голову ставити диски від «Запорожця», тому діаметр центрального отвору - показник, актуальність якого важко переоцінити. У технічній літературі він фігурує як D або DIA. Якщо центральний отвір виявиться вже необхідним, диск, на жаль, виявиться марним, якщо ширше - установка зажадає додаткових центровочних пристосувань.

Існує хибна думка, що після монтажу диск з надлишковою площею центрального отвору самостійно відрегулюється шляхом щільної затяжки різьблення. Шкідливі механічні явища, сторонній шум, що не зникає в результаті балансування - привід стати на ревізію і проконтролювати відповідність діаметрів центральних отворів двох суміжних поверхонь. Інакше неминучий ремонт дисків. Чернівці в цьому сенсі мають достатню технічну базу, але проблему легше попередити, ніж усунути.

Незримі шинні трудівники

Наостанок не можна не згадати про непримітних, але так необхідних при шиномонтажі речах - Хампі. Це виступи, фіксують на диску «бескамерку». Коли в автосервісі здійснюється вулканізація шин, під час накачування колеса ми чуємо хлопки і згадуємо про Хампі. У цей момент бортове кільце грунтовно встановлюється на своє штатне місце між закраїною диска і хампом. Даний фактор в даний час можна вважати неактуальним, адже практично всі, які сходять з серійного конвеєра диски, свідомо припускають монтаж «бескамерок» і вже забезпечені Хампі.

Втім, якщо господар тієї чи іншої моделі «легковика» надумав прикупити ретро-диски, він повинен бути готовий до того, що вони не мають хампів і розраховані тільки на монтаж камерних шин. Це, звичайно, «не смертельно», і безкамерна гума добре впишеться в ободи ... Зате проблема її герметичної посадки і безпеки під час їзди не зніметься: при слабкому тиску в балоні можна «роззутися» на повороті. У цьому випадку буде потрібно грунтовний ремонт дисків, який під силу завжди готовим допомогти спеціалістам нашої фірми.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

02 Листопада 2022

Заміна акумулятора з виїздом в Чернівц...

Часто трапляється, що акумулятор виходить з ладу в той момент, коли цього не очікуєш. Акумулято...

Детальніше
Magnat Auto

01 Листопада 2022

Чистка клапана EGR в Чернівцях

Турбота про екологію - це те, над чим працюють автовиробники вже декілька десятиліть. Всі новіт...

Детальніше

Записатись на Сервіс