Загрузка...

29 Липня 2019

Разболтовка колісних дисків.Купити диски в Чернівцях

«Магнат Авто» надає в столиці Буковини комплекс якісних автопослуг, включаючи комп'ютерну діагностику. Крім іншого, компанія має 2 шинних центри, що спеціалізуються на колісному обслуговуванні.

Діаметр диска

Дисковий діаметр вибирається відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача згідно посадковому діаметру покришки. Прийнятні для даної машини цифри прописуються в інструкціях і на кузовах поруч з нормами тиску повітря в колесах.

Монтажний діаметр гуми суворо повинен відповідати діаметру диска. Порушувати традицію на СТО «Магнат Авто» не радять: це негативно позначається на функціонуванні кульових опор, сайлентблоків, передчасно зношується ходова. До того ж чим більше диск і чим нижче сидить покришка, тим складніше пересуватися по нерівних, грунтових дорогах.

Проте, спостерігається тенденція до зростання монтажного діаметру. Так, моделі зі штатними 15-дюймовими дисками замінюють на 16, 17 і навіть 18-19 дюймові! Це обумовлено прагненням застосовувати низькопрофільні «спортивні» шини з поліпшеними їздовими якостями, правда, на шкоду комфорту, бо з'являється шанс пошкодити диск, множиться навантаження на ступичні підшипники. І в кінцевому підсумку знадобиться зварювання аргоном.

Це загадкове PCD

Кріпити диски без дотримання діаметра Pitch Circle Diameter (PCD) не можна. Окремі диски (100/4 і 98/4) вважаються нібито взаємозамінними, що є помилкою. Це загрожує тим, що шпильки перекосять, а посадка на маточину виявиться нерівномірною. Через биття колеса під час руху гайки будуть мимовільно розкручуватися. Різниця в 2 мм здається незначною, але вона може стати фатальною при розцентровці в ході обертання.

PCD - число отворів з діаметром кола, по периметру якої вони призначені. Кількість кріплення може бути різною. Для прикладу, у ВАЗа разболтовка виглядає як 98/4, за винятком «Оки» (98/3), «Ниви» (140/5) і Largus (100/4).

Частково проблему невідповідності знімають за допомогою болтів з плаваючим конусом, хоча це не можна назвати виходом з положення. Краще в «Магнаті» купити диски в Чернівцях, які ідеально сядуть на підвіску вашого ТЗ.

Виліт ЕТ

Чим більше величина ЕТ-показника, тим глибше входить диск в колісну арку. Чим менше коефіцієнт ЕТ, тим сильніше з арки він випирає назовні, а це і неестетично, і небезпечно. Так, це оптимізує стійкість, додає впевненості на поворотах, виглядає круто ... Однак поштовхи, викликані дефектами дороги, стають відчутніше, що негативно впливає на керованість, а динамічний вплив на підвіску і підшипники маточини, в свою чергу, посилюється. Так що занадто захоплюватися вильотом не варто, особливо з урахуванням низької якості доріг. В той самий час широка колія забризкує боковини і скло плюс може спостерігатися тертя об арки. І якщо вже господар машини вирішив змінити виліт, він зобов'язаний це зробити відповідно до тест-драйву і комплексу спортивно-тюнінгових заходів. Правильно вибрати і купити шини з урахуванням згаданого критерію можна за адресами, вказаними в розділі «Контакти».

Діаметр маточини (DIA)

На «Крайслер» нікому не прийде в голову ставити диски від «Запорожця», тому діаметр центрального отвору - показник, актуальність якого важко переоцінити. У технічній літературі він фігурує як D або DIA. Якщо центральний отвір виявиться вже необхідним, диск, на жаль, виявиться марним, якщо ширше - установка зажадає додаткових центровочних пристосувань.

Існує хибна думка, що після монтажу диск з надлишковою площею центрального отвору самостійно відрегулюється шляхом щільної затяжки різьблення. Шкідливі механічні явища, сторонній шум, що не зникає в результаті балансування - привід стати на ревізію і проконтролювати відповідність діаметрів центральних отворів двох суміжних поверхонь. Інакше неминучий ремонт дисків. Чернівці в цьому сенсі мають достатню технічну базу, але проблему легше попередити, ніж усунути.

Незримі шинні трудівники

Наостанок не можна не згадати про непримітних, але так необхідних при шиномонтажі речах - Хампі. Це виступи, фіксують на диску «бескамерку». Коли в автосервісі здійснюється вулканізація шин, під час накачування колеса ми чуємо хлопки і згадуємо про Хампі. У цей момент бортове кільце грунтовно встановлюється на своє штатне місце між закраїною диска і хампом. Даний фактор в даний час можна вважати неактуальним, адже практично всі, які сходять з серійного конвеєра диски, свідомо припускають монтаж «бескамерок» і вже забезпечені Хампі.

Втім, якщо господар тієї чи іншої моделі «легковика» надумав прикупити ретро-диски, він повинен бути готовий до того, що вони не мають хампів і розраховані тільки на монтаж камерних шин. Це, звичайно, «не смертельно», і безкамерна гума добре впишеться в ободи ... Зате проблема її герметичної посадки і безпеки під час їзди не зніметься: при слабкому тиску в балоні можна «роззутися» на повороті. У цьому випадку буде потрібно грунтовний ремонт дисків, який під силу завжди готовим допомогти спеціалістам нашої фірми.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс