Загрузка...

18 Жовтня 2019

Перевірка геометрії кузова. Діагностика автомобіля.

Автомобіль, тільки що випущений із заводу, має чітку, симетричну геометрію кузова. У міру експлуатації авто деталі, що утворюють каркас машини, поступово зношуються, і кріплення між ними починає зміщуватися. Це призводить до ризику механічних пошкоджень машини внаслідок аварії в зв'язку з поганою керованістю машини. Щоб уникнути такого результату подій, рекомендується проводити періодичну перевірку геометрії кузова автомобіля.

Методика перевірки геометрії кузова

Згідно зі стандартами, між певними точками на кузові повинна бути чітка відстань. Це необхідно для нормального функціонування дверних механізмів, регулювання розвалу-сходження і щільного прилягання капота і задніх дверей. В процесі вимірювання геометрії кузова перевіряються наступні параметри авто:

 • ширина передньої і задньої колії;
 • міжосьова відстань коліс;
 • довжина лонжеронів і відстань між ними;
 • діагоналі в отворах вікон, дверей, в моторному відсіку, багажнику та салоні;

Найбільше інформації дають відстані між лонжеронами ходової частини машини, так як при зсуві несучих елементів каркасу порушується робота лонжеронів. Геометрія кузова може бути порушена по двох основних причинах: внаслідок механічних пошкоджень або їзди по нерівному дорожньому полотну.

Першими ознаками порушення геометрії кузова автомобіля є двері, які погано закриваються, і такі ж проблеми з капотом і багажником. У більш запущених випадках машина стає погано керованою не тільки на великих, але і на середніх швидкостях. Наявність таких симптомів - це привід звернутися на СТО для перевірки симетрії кузова в Чернівцях.

Для вимірювання геометрії кузова використовуються масштабна рейка, штангенциркуль і рулетка. При проведенні замірів оцінюються відстані між осями з обох сторін, діагоналі між контрольними точками і поперечні дистанції між колесами на одній осі. Вимірювання проводяться двома інструментами одночасно для найбільшої точності. Автомобіль для проведення вимірювань встановлюється над оглядовою ямою, для зняття деяких параметрів знімають деякі деталі, що перешкоджають доступу до основних точок вимірювань. За результатами вимірювань майстер може зробити висновок про необхідність ремонтних робіт для кузова. Такі виміри проводяться при перевірці авто перед покупкою, якщо машина є уживаною.

Перевірка розвал-сходження

Особлива увага приділяється оцінці розвал-сходження, так як цей параметр безпосередньо визначає керованість автомобіля на дорозі і безпеку водія з пасажирами. Розвал-сходження являє собою кути установки автомобільних коліс, які в нормі повинні бути рівними. Якщо колеса відхиляються всередину або назовні, це ознака порушення розвал-сходження, яке може спровокувати погану керованість машини, особливо на мокрій дорозі. Сходження вимірюється в міліметрах а також може виражатися в кутових мірах, тобто, в градусах. Розрізняють такі ознаки несправності схід-розвалу:

 • вм'ятина на протекторі по діагоналі;
 • нерівномірний знос протектора;
 • нерівне становище керма, відхилення вправо або вліво;
 • відхилення автомобіля в сторону в процесі руху при нормальній швидкості на рівній дорозі;
 • відхилення машини вправо або вліво при гальмуванні;
 • туге обертання керма;
 • характерний писк гальм на поворотах;
 • кермо не повертається у вихідне положення після повороту;
 • сильний шум покришок під час руху машини;
 • нестійкість при русі по нерівному дорожньому полотну;

 Перевірка розвал- сходження - це стандартна, але досить технічно складна процедура. І це не єдина причина, чому її слід проводити в стінах автосервісу, а не своїми руками. Точна настройка коліс можлива тільки при наявності сучасного обладнання. У будь-якому випадку, перед коригуванням кута розвалу і сходження проводиться повноцінна діагностика.

Щоб правильно відрегулювати кути розвалу-сходження, на внутрішню сторону шин, ближче до обідка, попередньо наноситься спеціальна біла мітка. За результатами перевірки схід-розвалу складається протокол, де прописуються всі параметри розвал-сходження до і після регулювання.

Замовити послуги геометрії авто в Чернівцях

Якщо вас цікавить діагностика автомобіля в Чернівцях, ви можете звернутися по телефону або через форму зворотнього зв'язку на сайті в СТО "Магнат Авто" в Чернівцях. Фахівці оцінять стан кузовної геометрії за допомогою спеціального обладнання, а також відремонтують розвал-сходження. Вся отримана інформація заноситься в комп'ютер, клієнтові все наочно показують на екрані. Для попередньої оцінки стану машини використовуються лазерні пристрої.

Якщо ви збираєтеся купувати старий автомобіль, обов'язково зверніться в СТО для його передпродажної перевірки, так як у таких машин особливо високий ризик порушення геометрії кузова і розвал-сходження. Такі заходи допоможуть вам уникнути проблем на дорозі і убезпечать вас від можливих дорожніх інцидентів, а продавець буде в курсі, що ви грунтовно підходите до покупки машини, і не зможе обдурити вас з вартістю авто.

Вартість послуг з перевірки кузовної геометрії і розвал-сходження вказана в прайс-листі СТО. Ми чекаємо ваших заявок і готові зробити все, щоб ви придбали справний автомобіль, який буде повністю безпечний і готовий до експлуатації за будь-яких умов!

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс