Загрузка...

28 Березня 2019

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Теги: Огляди , Порівняння , Шини

Як підготувати автомобіль до літа. Поради від Магнат Авто

Літо - пора відпусток. У цей час багато хто вирушає на дачі або в країни ближнього зарубіжжя на відпочинок. Щоб тривала поїздка не затьмарилася несподіваною поломкою, необхідно провести якісну діагностику автомобіля після зимового періоду. Нижче ми розповімо про те, на що потрібно звернути увагу перед стартом літнього сезону.

Перевірка шин

Необхідно приділити особливу увагу даній деталі в машині. У спекотну погоду необхідно, щоб шини були оптимально накачені і не були надто старими - саме з цих причин гума може не витримати підвищеної температури. Для того, щоб дізнатися, на якому рівні необхідно підтримувати тиск в шинах при тій чи іншій температурі, подивіться інструкцію до покришок. При зниженому значенні тиску збільшується навантаження на бічні ділянки, що незабаром може призвести до вибуху шини. Підвищений тиск шин - знижує контактну площу зіткнення з дорогою.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Заміна масла і заміна масляного фільтра

Масло служить змазкою і охолоджувальною рідиною для двигуна. Необхідно регулярно проводити його заміну, в деяких випадках масло і фільтри необхідно піддавати заміні кожні 10-12 тисяч кілометрів. Деякі експерти рекомендують проводити дану процедуру частіше - кожні 4-5 тисяч кілометрів або, приблизно, один раз в три місяці. Діагностика даної системи стає особливо актуальною, якщо згадати, що влітку, двигун і його частини, схильні до самого агресивного нагрівання. Перевірте рівень масла, якщо він низький - доведіть до мітки новою порцією. У разі видимих слідів бруду або інших сторонніх включень - проведіть заміну масла і фільтра.

Фахівці з Магнат Авто допоможуть з заміною масла в автомобілі, здійснять коректний підбір масла, який дозволить Вам не турбуватися за стан Вашого улюбленця.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Сезонна зміна шин

Насамперед переодягніть шини Вашого автомобіля. З цим Вам можуть допомогти фахівці з шинного центру Магнат Авто, що знаходиться в Чернівцях, тут же здійснюється зберігання зимової гуми до наступного холодного сезону.

Потім необхідно перевірити рівень витратних рідин в автомобілі. Очистіть ходові деталі Вашого авто, з урахуванням того, що взимку посипають наші дороги - це буде актуально. Очищення можна зробити за допомогою майстрів або покластися на власні сили. Для цього буде потрібно чистячі засоби і вода під тиском.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Перевірка ременів і патрубків

Перед початком теплих деньків патрубки, якими подаються охолоджуючі рідини повинні бути в повному порядку. Ремені так само є важливим елементом роботи вентилюючого пристрою, які охолоджують автомобільний двигун. При виході з ладу одного з цих елементів "серце" машини починає перегріватися, що може призвести до раптової поломки.

Патрубки повинні бути жорсткими, а ремені не мати зовнішніх дефектів, типу тріщин і надламів, і не бути надмірно збільшеними в результаті розтягування.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Заміна повітряного фільтра

Необхідна процедура, так як після зими він забивається сіллю, піском та іншими твердими частинками. Засмічений фільтр збільшує витрату палива на 10-15%.

Заміну масляного фільтра автомобіля необхідно проводити кожні 18-20 тисяч кілометрів. Так само варто звертати увагу на покриття, по якому ви їздите - на гравійному покритті заміну необхідно проводити частіше, ніж на асфальтобетонному. Щоб дізнатися напевно, на скільки фільтр потребує заміни, його необхідно зняти і оцінити зовнішній вигляд. Варто відзначити парадокс того, що старий фільтр вловлює дрібні частинки набагато краще, так як вже накопичив на собі більші елементи.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Заміна склоочисників

Своєчасна заміна склоочисників дозволить Вам убезпечити свою поїздку в разі непередбаченого дощу або інших опадів. Так при інтенсивній зливі видимість на дорозі зменшується до 4-6 метрів. Після зими гумова частина може прийти в непридатність, на ній з'являться мікротріщини й відколи, в цьому випадку функціональні якості двірників різко знизяться. Заміну склоочисників необхідно робити повністю. Підібрати оптимальний варіант можна керуючись власними уподобаннями та досвідом або довіритися професіоналам з СТО Магнат Авто.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Перевірка гальмівної системи

Центральний елемент автомобіля, який відповідає за Вашу безпеку. Їзда з несправними гальмами - величезний ризик, як для Вас, так і для членів Вашої родини. Необхідно регулярно перевіряти ступінь зносу гальмівних елементів.

Є ряд ознак, за якими можна визначити, що гальма необхідно замінити:

  • Педаль занадто легко йде в підлогу.
  • Педаль перестала бути чутлива до натиснення.
  • Педаль змінила своє початкове положення на занадто піднесений рівень або занадто опущена.
  • Панель приладів сигналізує про несправності.
  • При використанні гальма чути скрип гальм.

Як тільки Ви виявили один з таких ознак, необхідно негайно провести ремонт. Починка гальмівного обладнання не є бюджетною процедурою, але якщо її зятягнути, то вартість ремонту збільшиться багаторазово. У деяких випадках, для того, щоб система почала функціонувати в нормальному режимі потрібна тільки заміна гальмівної рідини.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Перевірка охолоджувальної рідини і радіатора

Не можна допускати перегрів двигуна, температура якого, при максимальних потужностях піднімається до 95 градусів за Цельсієм. В іншому випадку деталі будуть сплавлятися між собою. На всіх сучасних автомобілях є системи охолодження двигуна, які представляють із себе охолоджуючу рідину і систему її подачі. Система охолодження особливо актуальна в спекотні дні, при простої в пробці, при її найменьшій несправності виникне перегрів. Однак у випадках грамотного регулювання такої системи аномальні температури для автомобіля не страшні.

Переконайтеся, що рівень охолоджувальної рідини знаходиться в нормі, радіатор не забруднений, при необхідності почистіть. Якщо Ви бачите невелику калюжу під капотом - з автомобіля потік антифриз. В цьому випадку необхідно діагностувати і ремонтувати дефектну частину системи, в деяких випадках провести заміну охолоджуючої рідини.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Очистка акумулятора

Прийнято вважати, що холод приносить багато клопоту акумулятору, але це не так. Спека завдає набагато більшої шкоди. Завдяки зайвому теплу, процес зарядки акумулятора йде швидше, як висновок, спостерігається скорочення терміну служби, плюс до всього, протікає інтенсивне випаровування електроліту.

Бажано на регулярній основі протирати дроти і клеми, а так само стежити за його чистотою в цілому. Проводити перевірку міцності кріплень і надійності установки. У випадках, коли є підозри, що акумулятор погано тримає заряд або має дефекти краще звернутися до фахівців, щоб вони провели повну діагностику і виявили неполадки. Майстри з центру Магнат Авто вкажуть Вам на проблеми і запропонують можливі шляхи їх вирішення, тут же, в разі необхідності, Ви зможете купити акумулятор для свого автомобіля.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Підготовка кондиціонера

Для того, щоб зрозуміти, чи є в кондиціонері пошкодження необхідно виставити на ньому температуру нижче вуличної на 10-12 градусів. Якщо він з легкістю підтримує мікроклімат на такому рівні, то можна вважати кондиціонер придатним для експлуатації, в іншому випадку можна говорити про його несправність.

Найпопулярнішою причиною, по якій кондиціонер не справляється зі своїми основними обов'язками, може бути недолік холодоагенту. Варто відзначити, що з недавніх пір в нашій країні заборонено використовувати Фреон, який був одним з найбільш популярних агентів. Ви можете провести діагностику самостійно або довіритися майстрам з СТО в Чернівцях. Вони допоможуть провести весь спектр робіт: діагностика кондиціонера, очистка кондиціонера, заправка кондиціонера або його заміна.

Підготовка автомобіля до літа. Поради від Магнат Авто

Діагностику всіх перерахованих вище систем можна провести самостійно, але варто звернути увагу, що без належного досвіду, вмінь та інструменту, це займе багато часу і сил. Набагато простіше звернутися в шинний центр Магнат Авто або СТО Магнат Авто, в яких Вам проведуть діагностику автомобіля в Чернівцях, шиномонтаж, визначать всі деталі і частини, які потрібно полагодити або замінити, проконсультують Вас з приводу кращих виробників тих чи інших комплектуючих, конкретно для Вашого автомобіля. Поєднання багаторічного досвіду роботи наших фахівців і низьких цін, роблять наші послуги ще більш привабливими. Провівши повну діагностику, перед літнім сезоном, Вам не доведеться турбуватися за стан своєї машини до початку наступного зимового періоду.

 Магнат Авто - ми завжди поруч!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс