Загрузка...

19 Листопада 2019

Масло для АКПП. Заміна масла в АКПП

Під час експлуатації будь-яких механізмів через дії сил тертя в системі з'являються сторонні частинки. Вони являють собою суміш металевої стружки з фрагментами накладок фрикційних дисків, а також брудом, що потрапив ззовні. Вони накопичуються в картері АКПП, засмічують канали подачі масла, фільтр коробки передач. При цьому порушується циркуляція мастильного складу, а отже - частини що труться починають перегріватися. Настає ймовірність виходу з ладу основних вузлів коробки. Саме тому потрібно регулярна заміна масла в АКПП. Порушення періодичності проведення даної процедури може привести до сумних наслідків.

Як проводиться повна заміна масла в АКПП


В СТО Магнат Авто процес складається з декількох кроків:
 • Майстер заганяє автомобіль на підйомник.
 • Старе масло зливають в ємність.
 • Оглядають злитий склад.
 • Заливають свіже масло в кілька прийомів.
 • Встановлюють новий фільтр

Часткова заміна масла в АКПП не рекомендується багатьма майстрами-агрегатниками, оскільки всередині коробки може залишатися бруд. Але зате можлива заміна при виїзді до замовника - робота проводиться без використання спеціального обладнання.

Важливо розуміти, що для повної заміни потрібно більше мастильного складу, ніж вміщує агрегат. Також доведеться підключення спеціального стенду, який допоможе змінити всю рідину. Це пов'язано з тим, що в коробці є багато прихованих порожнин, звідки видалити старе масло з домішками досить складно. Тому нове заливають поступово, періодично запускаючи двигун і знову зливаючи суміш старого і нового складів. Коли майстер побачить, що з отвору виходить чисте масло, процедура припиняється. Тільки так можна добитися практично повного заміщення брудного складу. Також при використанні обладнання відбувається промивка каналів коробки передач, що може значно збільшити термін її служби.

Паралельно проводиться діагностика АКПП, яка включає огляд злитого масла, перевірку на комп'ютерному стенді. Якщо видно великі частки металу, то необхідно провести ремонт агрегату. На СТО є фахівці, здатні усунути несправності автоматичних коробок передач різних марок.

Як часто потрібна заміна трансмісійного масла

При інтенсивній експлуатації автомобіля міняти масло в АКПП доведеться часто. Це залежить від пробігу та рекомендації виробника автомобіля.

Перше, що потрібно брати до уваги, - заміна масла і фільтра в автоматичній коробці ніколи не можуть бути зайвими. Ви не пошкодити агрегату, виконуючи цю процедуру частіше, ніж зазначено в рекомендаціях виробника. Поширений варіант інтервалу для заміни трансмісійного масла - близько 50000 км. Якщо немає можливості знайти офіційні відомості від заводських інженерів з цього питання для наявної АКПП, рекомендуємо дотримуватися цього значення.

Інші типові інтервали обслуговування - 100000, 160000 км. Ряд виробників стверджують, що їх агрегати можуть з легкістю подолати навіть більше 160000 км без заміни і ТО. Ми не радимо вірити цим словам.

Деякі коробки передач, особливо німецьких компаній (BMW та інших), поставляються в герметичних корпусах і працюють на, так званому, «вічному» трансмісивному маслі. Це означає, що власникові не доведеться розкривати АКПП і заміна рідини не потрібна. Радимо ігнорувати подібне твердження. Навіть повністю замкнуті системи не захищені від сил тертя, отже бруд і стружка будуть утворюватися в будь-якому випадку. Є велика ймовірність того, що слова про «вічних» рідинах будуть формально правдивим з тієї лише причини, що механіка АКПП вийде з ладу швидше завершення звичайного терміну служби трансмісійного масла.

Також ми рекомендуємо збільшити кількість замін при їзді на тривалі відстані, при інтенсивному водінні в межах міст, а також при покупці б/ у  машини - в будь-якому випадку процедура проведення ТО АКПП набагато дешевше ніж її капітальний ремонт. Також зверніться в майстерню якщо:

 • під час руху чутні сторонні звуки;
 • на дисплеї висвічуються помилки трансмісії;
 • виникають проблеми з зворушенням з місця;
 • погано перемикаються передачі.

Іноді це може бути пов'язано з забрудненням АКПП. Наші майстри виконають діагностику, усунуть несправності, замінять масло в коробці передач.

Що буде, якщо не робити заміну масла в коробці передач

Частинки бруду, стружка з часом засмітять канали, за якими масло розганяється по АКПП. В результаті буде спостерігатися підвищений знос підшипників, валів, втулок. Потім почнеться перегрів деталей і вузлів, поступове їх руйнування. Коробка перестане коректно працювати, з'явиться сторонній шум. Нажаль, всі ці наслідки незворотні, знадобиться знімати коробку передач, розбирати, і замінювати дефектовані деталі. Ремонт коштуватиме чимало грошей, через те,що запчастини для АКПП коштують дорого, а фахівців, які займаються усуненням дефектів автоматичної трансмісії мало. Для ремонту знадобиться спеціальні пристосування і стенди, які є не в кожній майстерні.

Також варто додати до вартості ремонту евакуацію, якщо коробка автомобіля зламається прямо на дорозі. Буксирувати автомобіль з АКПП за допомогою іншої машини не рекомендується через те, що під час руху всередині коробки не буде створюватися необхідний тиск. А це може привести до поломки зубчастих передач.

В особливо занедбаних випадках можливе руйнування корпусу чи внутрішніх посадочних місць. У ряді ситуацій ремонтувати АКПП недоцільно, тоді доведеться міняти агрегат на новий.

Заміна масла в АКПП. Ціна послуги

Щоб визначити вартість процедури, потрібно:

 • Знати модель автомобіля.
 • Обсяг картера АКПП і марку масла.
 • Визначити тип фільтруючого елемента.

Ціна заміни масла залежить, головним чином, від необхідного обсягу змащуючого складу, вартості витратних матеріалів - фільтрів. Зробимо заміну масла в АКПП:

 • Хендай;
 • Ніссан;
 • Тойота;
 • Форд;
 • Кіа.

Зателефонуйте за нашим контактним телефоном або запишіться на технічне обслуговування онлайн на сайті.

СТО Магнат Авто пропонує додаткові послуги: шиномонтаж, правку дисків, зварювальні роботи із застосуванням аргонодугового апарату, ремонт автомобіля. При необхідності залишимо ваші шини на нашому складі для збереження.

Переваги нашої майстерні:
 1. Є все необхідне обладнання.
 2. Майстри мають великий досвід по ремонту автомобілів.
 3. На складі зберігаються комплектуючі, масло, технічні рідини.
Даємо гарантії на будь-які  роботи що здійснюються.
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс