Загрузка...

03 Січня 2019

Маркування шин. Як правильно підібрати шини

Теги: Огляди , Шини , Порівняння

Часто не тільки для новачків - водіїв, а й для бувалих автомобілістів розібратися з маркуванням шин стає непростим завданням. Просто не всі з них знайомі з цифровими параметрами, які зазвичай вказані на покришках.

Щоб не заплутатися і правильно вибрати шини, досить просто уважно прочитати нашу статтю. У ній детально розглянемо, які цифрові позначення можуть бути на шинах і що вони собою являють.

Параметри маркування шин

Існують наступні параметри маркування шин. Це виробник, назва моделі покришки, розмір покришки, індекс максимального навантаження, індекс швидкості, максимально допустимий тиск і інші додаткові позначення.

Тепер розповімо, що вони собою представляють в кожному окремо взятому випадку.

 • Почнемо з такого параметра, як виробник. Він не являє собою нічого складного. Його відразу можна помітити на шині, адже написаний він великими літерами і завжди має логотип.
 • Назва моделі шини - зазвичай в рамках однієї торгової марки можуть випускати кілька різних моделей. Тут вже все залежить від типу автомобіля.
 • Розмір шини - один з ключових параметрів, на який варто звернути особливу увагу. Візьмемо конкретне позначення, щоб було легше зрозуміти. Наприклад, 195 / 60R14. Зверніть увагу, що 195 мм позначає ширину профілю шини. Розраховується як відстань між зовнішніми кордонами бічних поверхонь накачаної шини. Цифра 60 означає відношення висоти профілю до його ширини, дане в процентному співвідношенні. У нашому випадку 195 × 0,6 = 117 мм. Буква R похідна від англійського позначення Radial. Це слово можна перекласти як радіальний тип покришки. А число 14, наступне за буквою R позначає посадковий діаметр, який зазвичай дається в дюймах.
1

Американські параметри маркування шин дещо відрізняються від загальноприйнятих!

Візьмемо знову конкретне цифрове позначення - 35 / 12.5 R15 113Q. В даному випадку число 35 є зовнішній діаметр покришки, який виражений дюймами. 12,5 - це приблизна ширина, яка також вказана в дюймах. Решта цифри схожі з загальноприйнятими. Головною відмінністю є те, що вказані дюйми, а не звичні міліметри.

 • Наступний параметр - індекс максимального навантаження шин. Позначає, яке максимальне навантаження може витримати окремо взята шина. Параметр предсталяє собою шифр, який не відображає масу. Вираховувати її потрібно, якщо масу всієї машини розділити на чотири. Індекс навантаження зазвичай слідує за розміром шини.
 • Індекс швидкості являє собою букви англійського алфавіту. Слідує відразу ж за позначенням індексу навантаження. Зазначена швидкість дозволяється з урахуванням максимального навантаження на шину.
 • Максимально допустимий тиск - даний параметр дуже важливий, радимо приділити йому особливу увагу. Позначається в кПа або в PSI (обчислюється в фунтах, прийнято в США). Можна побачити одноразово обидва позначення. Якщо ж на покришці є одне значення, слід знати, що 1 кгс / см2 = 0,98 бар = 14,223 PSI = 98,066 кПа.
 • Маркування з символами M + S. Даний параметр характерний для машин, вироблених в Європі. Символ M позначає англійське вираз Mud. У перекладі на українську означає "бруд". А буква S від всім відомого англійського слова Snow, що позначає сніг. Що все це означає? Так те, що шини підходять тільки для певних погодних умов. Але врахуйте, що покришки, придатні для європейської зими, випробування суворими морозами, можуть і не витримати.
 

Категорія швидкості

А1

А2

А3

А4

А5

А6

А7

А8

В

Швидкість км/год

5

10

15

20

25

30

35

40

50

Категорія швидкості

C

D

E

F

G

J

K

L

M

Швидкість км/год

60

65

70

80

90

100

110

120

130

Категорія швидкості

N

P

Q

R

S

T

U

H

V

Швидкість км/год

140

150

160

170

180

190

200

210

240

Категорія швидкості

W

Z

           

Швидкість км/год

270

over 270

           

Розширені можливості пошуку маркування шин

 • Іноді сезонність або придатність шин для тих чи інших природних умов можуть відображатися у вигляді досить простих символах. Якщо побачите йдуть один за одним сніжинки, дощ і сонце, то сміливо використовуйте шини в будь-яку погоду.
 • Якщо є тільки позначення гір або намальована одна сніжинка - шини однозначно зимові. Можна навіть перевірити, просто доторкнувшись до шини. Вони, як правило, більш м'які.
 • Також за допомогою маркування можна дізнатися, в якому році була випущена шина і навіть в якому місяці. Це зазвичай чотири цифри, які укладені в овал. Перші дві цифри вказують на тиждень, другі на рік випуску. За тижнями можна визначити і місяць.
 • Ще часто вказується індикатор зносу. Дуже корисний параметр, що дозволяє визначити, чи варто міняти шини чи ні. Зазвичай розташовується поруч з англійським написом TWID. Знайти можна також за допомогою спеціального покажчика - стрілки.
 • Багато автолюбителів помічають на своїх шинах кольорові мітки. Зазвичай це білі, червоні і жовті відтінки. Найчастіше зображуються у вигляді крапок. Що ж вони означають? Як правило, червону крапку використовують для позначення найбільш жорсткого місця збоку шини. Біла крапка позначає найбільш гнучку ділянку на шині. Ну а жовтий колір вказує на найлегше місце на шині автомобіля.
 • Іноді кольорові лінії можна побачити на протекторі нової шини. Це виробниче маркування, яке полегшує співробітникам складу зберігати шини в одному місці. Також подібні смуги доводять, що покришки новенькі і не були використані.

Як бачите, існує безліч параметрів маркування шин. Розуміючи, що вони собою являють, можна дізнатися не тільки багато нового про шини, але і про автомобілі в цілому. Не забувайте також, що існують європейські, американські і російські стандарти для маркування шин.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс