Загрузка...

19 Липня 2020

Діагностика підвіски автомобіля. Ремонт ходової частини в СТО Магнат Авто

Ходова частина автомобіля повинна витримувати загальну вагу кузова, пасажирів і вантажу. При цьому забезпечувати плавність руху, комфорт, а головне - безпека. Несправна підвіска викликає погіршення керованості машини. Це може призвести до аварій, виходу з ладу інших систем автомобіля. На СТО «Магнат Авто» в Чернівцях можна виконати комп'ютерну діагностику підвіски. Майстри перевірять стан вузлів, окремих деталей, усунуть несправності.

Види підвіски автомобіля

На даний момент виробники використовують близько 10 різних типів пристрою ходової. Найбільш розповсюджені:

 • Двоважільний тип - здатний утримувати колеса і не допускати їх відхилення в горизонтальному напрямку. Це важливо для курсової стійкості при русі. Скорочений верхній важіль доповнений подовженим нижнім. Така система дає можливість кожному колесу реагувати на нерівності дороги незалежно;
 • McPherson - система влаштована з важеля, стабілізатора поперечної стійкості, пружинного блоку з телескопічним амортизатором. Цей тип не так ефективний, як двоважільний, але витрати на його збірку і ремонт менші. Така підвіска ставиться на Volkswagen Golf;
 • Багатоважільна - схожий по влаштуванню з двоважільною, але складається з більшого числа елементів: велика частина деталей монтується на підрамнику із застосуванням посилених сайлентблоків. Шарніри, що входять в систему, ефективно гасять удари при їзді по нерівностях. Єдині мінуси багатоважільної  підвіски - її загальна вартість і складність ремонту. Однак зараз такий тип можна побачити і на автомобілях гольф-класу. Приклад використання - Mitsubishi Lancer X 2007 року;
 • Задня залежна підвіска - класичний тип, який використовувався при виробництві автомобілів «Ваз». Задня балка закріплюється на парі гвинтових пружин, а ще кріпиться до кузова чотирма поздовжніми важелями. А для підвищення керованості, компенсації нахилів кузова убік при поворотах, підвищення плавності ходу в систему включили реактивну штангу. Мінус залежної підвіски - її маса;
 • Тип «Де Діон» - різновид задньої підвіски з відокремленим від балки корпусом головної передачі. Крутний момент йде від мотора до коліс через відповідні піввісі. Вони гойдаються на Шрусах (шарнірах рівних кутових швидкостей). Такий тип підвіски буває залежним або незалежним. Мінусом можна вважати поведінку автомобіля при швидкому розгоні або гальмуванні. Машина починає або «присідати», або «клювати носом»;
 • Незалежна підвіска - різновид задньої, складається з двох поздовжніх важелів, які з'єднані посередині поперечиною. Її плюси: легкість складання, невеликі розміри і мала вага. Єдиний мінус - можна використовувати тільки на машинах з переднім приводом.


На позашляховиках варіантів установки три: залежні та передня, і задня, незалежна передня в сукупності з залежною задньою або повністю незалежна підвіска.

Кожен виробник використовує різні нюанси: амортизатори різної твердості, пружини певних діаметрів, легкі сплави для створення важелів. Щоб зробити діагностику підвіски грамотно, потрібно знати тонкощі роботи різних систем. А для ремонту слід купувати в автомагазині оригінальні деталі. Або перевірені аналоги відомих виробників.

 

Коли виконують діагностику підвіски автомобіля

Майстри рекомендують перевіряти ходову мінімум раз на півроку. Але при значних пробігах по нерівній місцевості можна робити це і частіше. Але є ознаки, при появі яких потрібно відразу їхати на СТО:

 • проїзд через нерівності супроводжується гучними звуками;
 • автомобіль довго розгойдується після проїзду перешкод;
 • поворот автомобіля призводить до сильного крену кузова;
 • машину веде в бік при русі прямо;
 • корпус хитається навіть при рівномірній їзді;
 • значно погіршилася керованість;
 • під днищем чути шум, скрегіт.

Про несправності підвіски можна дізнатися і за станом покришок: сильний і нерівномірний знос говорить про проблеми з ходовою.

Діагностика на вібростенді. Особливості та правила

Спеціальне обладнання імітує поїздку по нерівній дорозі, дозволяючи визначити майстрам, які проблеми з ходовою потрібно усунути. Особливо це важливо для діагностики передньої підвіски. Найчастіше вона складається з більшого числа елементів і потребує особливої уваги. Під час проведення діагностики на вібростенді потрібно дотримуватися правила:

 1. ручка КПП повинна бути в нейтральному стані;
 2. тиск в шинах слід привести до нормальних значень;
 3. в процесі перевірки потрібно враховувати, що деякі деталі могли змінювати недавно.

Недотримання цих правил може призвести до помилкових результатів тестів. Наприклад, комп'ютер покаже, що несправні амортизатори, хоча це не відповідає дійсності. Недосвідчений оператор вібростенда також здатний помилитися. Наприклад, якщо він порівнює вимірювані параметри зі стандартами моделі, відмінній від тестованої машини.
Діагностику на вібростенді в Чернівцях проводять майстри з багаторічним стажем, всі вони пройшли спецпідготовку в сертифікованих центрах. Тому ймовірність помилок при здійсненні перевірки ходової мізерно мала.

Ремонт ходової частини в «МагнатАвто»

Після виявлення всіх несправностей, майстри встановлюють автомобіль на підйомник. Без цього неможливо отримати доступ до всіх елементів підвіски. Усунення несправностей виконується строго за технологіями, встановленими виробниками. Всі майстри «МагнатАвто» пройшли навчання в сертифікованих центрах різних компаній. Процедура ремонту ходової частини:

 • Зняття несправних елементів.
 • Огляд, вимірювання необхідних параметрів.
 • Установка нових деталей, додаткова діагностика.

Під час ремонту підвіски потрібно використовувати спеціальне обладнання: знімачі, набори ключів, вимірювальні прилади. Діагностика підвіски в Чернівцях виконується із застосуванням комп'ютерних стендів. Інакше виявити і усунути ряд несправностей дуже складно. Для ремонту пневмопідвіски потрібні кваліфіковані співробітники, які зможуть відремонтувати компресор, регулятори тиску, електронну систему управління. Для перевірки її роботи знадобляться вимірювальні прилади для виміру тиску в системі.

Запасні частини для підвіски

Якісні деталі прослужать в декілька разів довше, ніж дешеві підробки. У магазині «Автозапчастини Чернівці» завжди є вибір оригінальних і контрактних деталей для ремонту підвіски. Пошук елементів легко здійснити за VIN-номером або артикулу. Які деталі можуть знадобитися.

Тип

Опис

Амортизатори

Призначений для гасіння коливань. Складається з циліндра, поршня, штока. Згодом стан сальників і кілець ущільнювачів погіршується і амортизатор перестає нормально працювати.

Важелі

Монолітні литі деталі складної форми. Утримують колеса в певному положенні, не даючи їм зміщуватися далі ніж потрібно. Важелі дозволяють зменшити крен на поворотах. Згодом можуть деформуватися або лопнути.

Реактивні штанги

Являють собою жорсткі стержні з оголовками. Обмежують рухливість мостів в потрібних межах. Часті несправності - деформація, тріщини.

Кульові опори

Кронштейни з шарнірами. Забезпечують рухливість коліс щодо важелів. Згодом внутрішні частини зношуються, і кульова опора вимагає заміни.

Пружини

Гасять коливання кузова при русі. Пружини можуть з часом втратити пружність або лопнути.

Листи ресор

Ресорні блоки з декількох листів виконують рольпружин. Встановлюються найчастіше на задньопривідних автомобілях. Згодом лопаються або втрачають пружність.

 

Якщо найближчий автомагазин з оригінальними запчастинами знаходиться далеко, наші менеджери підберуть аналогічні деталі в каталозі. Часто такі елементи служать набагато довше фірмових.

Від чого залежить вартість діагностики підвіски і її ремонт

Ціна ремонту ходової частини залежить від типу підвіски, марки автомобіля. Якщо перевірка на стенді проводиться в чіткій відповідності з прайс-листом, то усунення несправностей залежить від:

 • виду поломки;
 • вартості деталей;
 • часу, який потрібно витратити на ремонт.

Перед ремонтом ходової частини в Чернівцях, майстер-діагност заповнить карту, де буде вказано результати тестів, перелік можливих несправностей. Під час ремонту автослюсарі розберуть вузли, проведуть дефектовку і точно визначать причину поломки. Клієнту запропонують на вибір кілька варіантів усунення дефектів. Після цього можна буде точно визначити вартість роботи.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс