Загрузка...

25 Грудня 2022

Дефекти шин. Види дефектів шин

У ході експлуатації автомобільних шин водіям іноді доводиться стикатися з дефектами, що виникають на їх поверхні під дією навантаження або якості дорожнього покриття. Нерідко це може бути наслідком необережного наїзду на перешкоду або виробничим браком самих покришок. Ми зібрали найпоширеніші дефекти, які трапляються на шиномонтажі.


Деформація протектора


При такому дефекті поверхня шини нерівномірно деформується на різних частинах покришки. Зазвичай це відбувається через розшарування частин шини, перевантаження або ударним навантаженням. Під час експлуатації волога потрапляє в середину, що і викликаж викривлення протектору. Подальше використання такої гуми забороняється, ремонт шини неможливий, оскільки пошкодженні внутрішні частини.

Методів профілактики подібних пошкоджень лише два: стежити за тиском, не допускати перевантажень і регулярно оглядати шини на предмет подібних дефектів.

Дефекти шин. Види дефектів шин 


Шишка або грижа на колесі

 

Шишка утворюється на боковій частині гуми. Причиною є пошкодження внутрішньої структури, корду - розрив синтетичних ниток через серйозні ударні навантаження (наїзд на бордюр, швидка їзда по ямах та перешкодах). Навантаження на шину збільшується, якщо вона надмірно накачена, тому потрібно слідкувати за тиском в шинах і дотримуватись рекомендації виробника гуми та авто.

Такий ремонт шини виконується у шинних центрах Магнат Авто за допомогою спеціальної латки, яка ставиться зі зворотньої поверхні шини. Ремонт шини виконується, якщо розмір грижі не перевищує 20 - 25 мм. Якщо розмір шишки більше, то шину потрібно замінити, оскільки її розмір при експлуатації буде збільшуватись.

Дефекти шин. Види дефектів шин


Тріщина на боковині

На боковій частині гуми утоворюється щільна мережа тріщин різних розмірів. Таке пошкодження свідчить про вік шини або неправильне зберігання. Вологість, перепад температур в приміщенні, попадання прямих сонячних променів, знос - є причиною такого дефекту. Якщо тріщини проходять вздовж обода диску - це прямо вказує на їзду при спущених шинах.


Такий ремонт шини можливий, але не є рентабельним - дешевше придбати нову шину з гарантією і бути впевненим на дорозі на 100%. Користуватись чи ні - все залежить від розміру і глибини тріщин. В будь-якому разі, такі шини з часом варто замінити, навіть при не глибоких тріщинах.

Дефекти шин. Види дефектів шин


Нерівномірний знос протектора

Поверхня протектора зношується нерівномірно у певних місцях, що призводить до неможливості використання всієї гуми, навіть якщо у шини немає більше ніяких пошкоджень.

Поділяється на п'ять видів дефектів:


Зношування з одного боку

Гума стирається з краю рівним шаром без будь-яких розривів, тоді як центр порівняно цілий. Зазвичай такий дефект утворюється через неправильне налаштування вертикального кута нахилу колеса – розвалу, але може бути викликано й іншими проблемами з підвіскою (знос пружин, шарнірів, втулок підвіски та ін.). Усунути цю технічну неполадку можна лише звернувшись до шинного центру, де проведуть грамотне налаштування схід-розвалу на професійному оптичному стенді.

Дефекти шин. Види дефектів шин


Зношування посередині

Гума зношується переважно в центральній зоні, тому що тут зчеплення з трасою набагато сильніше, ніж з обох боків. Такий вид зносу відбувається через надмірний тиск в шинах. Потрібно відрегулювати тиск в шинах до рекомендованих і слідкувати за тиском під час різких перепадів температур. Дефекти шин. Види дефектів шин

Знос з боків

Гума стирається на бокових зонах, надаючи їм округлу форму. Причина дефекту – низький тиск через часті поїздки в перевантаженому стані або ударні навантаження. Усунути пошкодження можна так само, як і в попередньому випадку: перевірити тиск в шинах до рекомендованого та зменшити навантаження автомобіля.

Дефекти шин. Види дефектів шин

Хвилястий знос

Ушкодження у різних місцях у вигляді плями чи хвилі. Найчастіше цей дефект характерний для задньої осі автомобіля через неправильну геометрію коліс і проблеми з підвіскою. Швидше за все, порушено розвал-сходження, що можна виправити лише у шинному центрі на спеціальному стенді сход-розвалу. Якщо пошкодження незначні і глибина протектору відповідає стандартному значенню, то користування такими покришками допускається за умови, що причина зношення виправлена.

Дефекти шин. Види дефектів шин

 

Вм'ятини на протекторі

На поверхні колеса спостерігають пагорби і вм’ятини. Даний вид деформації свідчить про серйозні проблеми з підвіскою автомобіля, яка не здатна впоратись з амортизацією, в результаті чого все навантаження припадає на колесо.
Такі пошкодження не ремонтуються, тому що виправити форму колеса, навіть на сучасному обладнанні, неможливо. Слід провести діагностику підвіски автомобіля, щоб убезпечити покришки у майбутньому.

Дефекти шин. Види дефектів шин

 

Порізи і проколи

Зазвичай такі пошкодження трапляються внаслідок наїзду на гострі предмети (скло, метал, цвяхи і т.д). В шинних центрах Магнат Авто є достатній досвід в ремонті таких ушкоджень, що дає змогу продовжити термін користування шин на декілька сезонів.

Дефекти шин. Види дефектів шин


Розрив протектора

На бокових частинах колеса утворюються розриви і великі тріщини. Зазвичай такий вид ушкодження відбувається у любителів їзди по звивистих і розбитих дорогах на шинах не призначених для цього. Такий стиль водіння значно скорочує термін служби покришок. Потрібно підібрати такий тип шин, який відповідає потребам при користуванні автомобілем.

Дефекти шин. Види дефектів шин


На всіх шинних центрах Магнат Авто ви можете зробити ремонт або діагностику коліс. Якщо у вас виникли підозри, щодо якості покришок - запишіться на шиномонтаж і ми допоможемо вам виявити недоліки або підібрати нові шини.

До зустрічі на Магнат Авто!

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс