Загрузка...

10 Квітня 2021

Чистка клапана ЄГР (EGR). Діагностика автомобіля

Теги: СТО Магнат Авто , Ремонт авто , Автословник

В системі рециркуляції відпрацьованих газів є така деталь, як клапан EGR. Його призначення - мінімізація впливу оксидів азоту, які утворюються під час роботи двигуна внутрішнього згоряння і містяться в вихлопних газах.


Що таке клапан ЄГР


Клапан ЄГР - це пристрій, який направляє відпрацьовані гази назад в силовий агрегат. Через це їх температура зменшується. Число токсичних елементів в газовій суміші також знижується, а екологічність мотора підвищується.


З плином часу клапан EGR засмічується і його необхідно очищати. При сильних забрудненнях будуть виникати проблеми з мотором, він почне працювати нестабільно. Додатково чистити потрібно і інші елементи силової установки - впускний колектор, робочі датчики. Ці деталі згодом покриваються іржею, нагаром, які негативно впливають на їх працездатність.


Що потрібно підготувати перед чищенням клапана ЄГР


Потрібно з'ясувати, де розташований клапан, для цього достатньо вивчити документацію. Часто він встановлений на двигуні внутрішнього згоряння, але через особливості конструкції кріплення може знаходитися в різних місцях.


Чистка ЄГР без повного зняття клапана іноді допустима, але в більшості випадків демонтаж потрібно виконати - для більш ретельного промивання.


Якщо підібратися до впускного колектора, на ньому можна знайти ЄГР клапан. Очищення виконують з урахуванням показання спідометра - приблизно один раз в 20-30 тис. км.


Потрібно заздалегідь переконатися, що з моменту заміни деталі машина проїхала не більше 70-100 тис. км. Датчик здатний працювати саме стільки, після чого потрібно проводити комплексну діагностику.


Як виконують промивку клапана ЄГР (EGR)


Якщо деталь потрібно очистити повністю, потрібно її зняти. Для цього застосовують інструменти і матеріали:


  • набір викруток;
  • притиральні пасти;
  • гайкові ключі, головки, воротки;
  • рідина для очищення карбюраторів або її аналог.

Якщо буде потрібна заміна, то доведеться заздалегідь купити клапан ЄГР. Щоб виключити коротке замикання, акумулятор відключають - досить зняти мінусову клему. Витягти роз'єм клапана ЄГР та відкрутити механізм, який потрібно очистити.


Використовуючи спреї, миють канал колектора. Можна використовувати пензлики з щільним ворсом середньої або високої жорсткості, щоб видалити нагар.


Після закінчення чищення клапана рециркуляції відпрацьованих газів зовні, його потрібно повністю розібрати. Посадкове місце клапана протирають, використовуючи пасти.


Якими засобами промивають клапан ЄГР


Промивка клапанів ЄГР виконують різними хімічними складами: аерозолі для очищення карбюраторів, елементів гальмівної системи, аналогічних розчинів. Потрібно врахувати, що для очищення клапанів EGR, використовувати металеві щітки не допускається. Так можна пошкодити площину дотику і тонкі елементи, що здатне порушити герметичність системи.


При появі глибоких подряпин всередині корпусу і механізму, сажа і відкладення нагару стануть забиватися в них набагато швидше. Термін служби елементів буде менше.


Непоганим варіантом вважаються мильні промивні хімічні засоби. Процедура чищення виконується із застосуванням збитою піни. Для видалення іржі і відкладень можна використовувати тонкі щітки, шматки губки і ганчір'я.


Складання деталей після промивання


Після закінчення очищення потрібно повністю висушити всі елементи клапана. Допускається використовувати будівельний фен - для прискорення процесу.


Клапан збирається і встановлюється на місце. Монтується колектор і навісне обладнання, яке знімали раніше.


Ознаки забруднення клапана EGR


Механічний пристрій ставиться на мотори різних типів, але ознаки сильних забруднень клапанів ЄГР аналогічні. Часто причинами труднощів майстри називають погану якість бензину або солярки, а також моторних масел. Велика кількість нагару, сажі здатні викликати:


  1. падіння потужності двигуна внутрішнього згоряння;
  2. значне збільшення витрати палива;
  3. втрата динамічних характеристик автомобіля;
  4. складності з керованістю.

Двигун може почати працювати нестабільно: з'являться явні ривки при наборі швидкості, а обороти будуть «плавати» на холостому ходу. Очищення клапана EGR не обов'язково допоможе усунути всі ознаки. Якщо інші системи двигуна мають дефекти, то доведеться відшукати і їх. Краще пройти повну комп'ютерну діагностику на СТО. Це допоможе дізнатись коди всіх помилок, зробити послідовний, комплексний ремонт. Причиною проблем можуть стати несправні форсунки, інжектор і інші вузли.


Чистка клапана ЄГР не завжди єдиний варіант ремонту. При сильному зносі промивка може взагалі не допомогти. У цьому випадку проводять заміну елемента.


Один з найрадикальніших способів - заглушити клапан ЄГР. Його блокують, встановивши сталеву пластину з товстої сталі - 3-4 мм. Але під час експлуатації можуть виникнути проблеми, якщо потрібно перетинати кордон з ЄС. Якщо автомобіль визнають не відповідним екологічній безпеці, то заборонять в'їзд.


При заглушеному клапані зросте витрата палива. Штатний каталізатор буде зношуватися швидше. З урахуванням невисокої ціни чистки клапана ЄГР, краще виконати цю роботу, не змінюючи систему рециркуляції газів.


Підсумки

Клапан EGR допомагає поліпшити екологічність двигуна. Також елемент впливає і на характеристики мотора, тому при виникненні проблем з системою рециркуляції, потрібно відразу виконати діагностику і ремонт. У більшості випадків достатньо розібрати і промити клапан, але при значному терміні експлуатації деталь змінюють на нову. 

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс