Загрузка...

15 Січня 2019

Балансування коліс. Для чого це потрібно?

Теги: Огляди , Шини

Почнемо з визначення, що таке балансування коліс. По суті - це вид технічної роботи, провести яку необхідно в разі пошкодження колісних дисків або зносу шин. Всі ці фактори, в цілому, викликають таке неприємне явище як дисбаланс.

Дисбаланс або, як його ще називають часом, дебаланс - це розбалансування осі колеса. До чого призводить цей процес? Колесо, так само як і шини, піддаються прискоренній деформації. Порушується стабільність роботи ходових частин автомобіля.

Ясна річ, що ні до чого хорошого це не призведе. Так що автомобілістам краще заощадити на інших видах ремонтних робіт. А балансування коліс варто проводити вчасно, і для профілактики оглядати машину хоча б раз в три місяці.

Трохи про дисбаланс колісних дисків

Варто почати з різновидів дисбалансу, який з'являється в колесах:

  • Відомий дисбаланс динамічний, порушується при ньому рівновага колеса по ширині. Виникають вібрації, і створюється небезпека при русі
  • Дисбаланс статистичний або, як його називають ще, вертикальний. З'являється в тому випадку, якщо вісь прокручування колеса паралельна осі інерції. При цьому збігатися з нею не може. Все це трапляється через те, що вага неправильно розподілена по колу колеса.
1

Види робіт по балансуванню колісного диска також розділені на статичні, динамічні. Ця інформація є обов'язковою до відома, якщо замовляєте балансування коліс на станції технічного обслуговування.

Як і статичне, так і динамічне балансування, здійснюється наступним чином:

  • Встановлюють на колесах спеціальні важки
  • При статичному дебалансі вони встановлюються на протилежному боці колеса.
  • При динамічному дисбалансі важки встановлюються з внутрішньої і зовнішньої сторони колісного диска

До чого призводить дисбаланс?

Вага, яка тисне на колеса, часом виявляється критичною для них. Починається розбалансування, вібрації, колесо починає «вихляти». У підвісці виникає биття, почувши яке, варто звернутися до фахівця. Та й при управлінні транспортним засобом, як правило, можуть виникнути труднощі.

Слід розуміти, що неправильний баланс обов'язково призведе до того, що маточина підшипників зруйнується. А це в свою чергу позначиться на всьому автомобілі вкрай негативно.

Як усунути дисбаланс?

Щоб навантаження по колесу поширювалося рівномірно - такого навряд чи можна добитися. Але звести дебаланс до мінімуму цілком можливо. Як правило, проводяться наступні види робіт по його усуненню:

  • Ремонт здійснюється з використанням спеціального обладнання. Колесо знімають і відправляють на так званий верстат
  • Другий етап щодо усунення неврівноваженості колісних дисків це коли працівники СТО використовують хімічні засоби. Переважно порошкоподібні речовини. Їх кидають всередину шини. А потім в процесі руху машини, вони рівномірно розподіляються. Економний варіант, але малоефективний.
  • Остаточне усунення розбалансування - остаточний етап. Виконується після того, як колесо встановлено назад на транспортний засіб, і більше вже не буде зніматися.
1

Чи потрібне балансування для задніх коліс?

Є невірне твердження, що балансування задніх коліс автомобіля  не потрібне зовсім. Помиляються ті автолюбителі, які так думають. І у задніх коліс дисбаланс має місце бути.

Так, водій не відчуває вібрацій, що виникають ззаду і труднощів при рульовому управлінні начебто не виникає. Але від підвищеного зносу задні колеса при цьому не захищені. Тому їх теж потрібно балансувати.

А якщо ні, то готуватися варто до таких негативних наслідків як:

  • Підвіска вийде з ладу, причому як у задніх, так потім і у передніх коліс
  • Поступово колеса зносяться, почнеться пробуксовка і одного разу водій просто не впорається з керуванням

А тепер досить уявити, як автомобіль на високій швидкості заносить на дорозі з швидким рухом. Аварія буде неминуча і постраждає багато ні в чому не винних людей.

Підводячи підсумки, додамо, що від того в якому стані знаходяться колісні диски, залежать не тільки ходові показники автомобільного засобу, але і безпека будь-якого з автолюбителів. До того ж не всі водії чомусь розуміють, що дисбаланс істотно впливає не тільки на керування машиною, але і на збільшення витрат палива.

Ми використовуємо найновітніше обладнання для проведення балансування коліс в Чернівцях. Магнат Авто - це високоякісний сервіс для автолюбителів, які хочуть бути впевненні на дорозі. Ви можете записатись на балансування коліс в будь-який зручний для вас час!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

05 Січня 2022

Шиномонтаж Магнат Авто. Ознаки сильног...

Визначити ступінь зносу шин можна на вигляд. А під час перевірки коліс з дисками за допомогою к...

Детальніше
Magnat Auto

28 Грудня 2021

2021 рік для Магнат Авто. Підводимо пі...

Щороку ми підводимо підсумки, наскільки кращими ми стали протягом минувшого року. Це дає нам вп...

Детальніше

Записатись на Сервіс