Загрузка...

15 Січня 2019

Балансування коліс. Для чого це потрібно?

Теги: Огляди , Шини

Почнемо з визначення, що таке балансування коліс. По суті - це вид технічної роботи, провести яку необхідно в разі пошкодження колісних дисків або зносу шин. Всі ці фактори, в цілому, викликають таке неприємне явище як дисбаланс.

Дисбаланс або, як його ще називають часом, дебаланс - це розбалансування осі колеса. До чого призводить цей процес? Колесо, так само як і шини, піддаються прискоренній деформації. Порушується стабільність роботи ходових частин автомобіля.

Ясна річ, що ні до чого хорошого це не призведе. Так що автомобілістам краще заощадити на інших видах ремонтних робіт. А балансування коліс варто проводити вчасно, і для профілактики оглядати машину хоча б раз в три місяці.

Трохи про дисбаланс колісних дисків

Варто почати з різновидів дисбалансу, який з'являється в колесах:

  • Відомий дисбаланс динамічний, порушується при ньому рівновага колеса по ширині. Виникають вібрації, і створюється небезпека при русі
  • Дисбаланс статистичний або, як його називають ще, вертикальний. З'являється в тому випадку, якщо вісь прокручування колеса паралельна осі інерції. При цьому збігатися з нею не може. Все це трапляється через те, що вага неправильно розподілена по колу колеса.
1

Види робіт по балансуванню колісного диска також розділені на статичні, динамічні. Ця інформація є обов'язковою до відома, якщо замовляєте балансування коліс на станції технічного обслуговування.

Як і статичне, так і динамічне балансування, здійснюється наступним чином:

  • Встановлюють на колесах спеціальні важки
  • При статичному дебалансі вони встановлюються на протилежному боці колеса.
  • При динамічному дисбалансі важки встановлюються з внутрішньої і зовнішньої сторони колісного диска

До чого призводить дисбаланс?

Вага, яка тисне на колеса, часом виявляється критичною для них. Починається розбалансування, вібрації, колесо починає «вихляти». У підвісці виникає биття, почувши яке, варто звернутися до фахівця. Та й при управлінні транспортним засобом, як правило, можуть виникнути труднощі.

Слід розуміти, що неправильний баланс обов'язково призведе до того, що маточина підшипників зруйнується. А це в свою чергу позначиться на всьому автомобілі вкрай негативно.

Як усунути дисбаланс?

Щоб навантаження по колесу поширювалося рівномірно - такого навряд чи можна добитися. Але звести дебаланс до мінімуму цілком можливо. Як правило, проводяться наступні види робіт по його усуненню:

  • Ремонт здійснюється з використанням спеціального обладнання. Колесо знімають і відправляють на так званий верстат
  • Другий етап щодо усунення неврівноваженості колісних дисків це коли працівники СТО використовують хімічні засоби. Переважно порошкоподібні речовини. Їх кидають всередину шини. А потім в процесі руху машини, вони рівномірно розподіляються. Економний варіант, але малоефективний.
  • Остаточне усунення розбалансування - остаточний етап. Виконується після того, як колесо встановлено назад на транспортний засіб, і більше вже не буде зніматися.
1

Чи потрібне балансування для задніх коліс?

Є невірне твердження, що балансування задніх коліс автомобіля  не потрібне зовсім. Помиляються ті автолюбителі, які так думають. І у задніх коліс дисбаланс має місце бути.

Так, водій не відчуває вібрацій, що виникають ззаду і труднощів при рульовому управлінні начебто не виникає. Але від підвищеного зносу задні колеса при цьому не захищені. Тому їх теж потрібно балансувати.

А якщо ні, то готуватися варто до таких негативних наслідків як:

  • Підвіска вийде з ладу, причому як у задніх, так потім і у передніх коліс
  • Поступово колеса зносяться, почнеться пробуксовка і одного разу водій просто не впорається з керуванням

А тепер досить уявити, як автомобіль на високій швидкості заносить на дорозі з швидким рухом. Аварія буде неминуча і постраждає багато ні в чому не винних людей.

Підводячи підсумки, додамо, що від того в якому стані знаходяться колісні диски, залежать не тільки ходові показники автомобільного засобу, але і безпека будь-якого з автолюбителів. До того ж не всі водії чомусь розуміють, що дисбаланс істотно впливає не тільки на керування машиною, але і на збільшення витрат палива.

Ми використовуємо найновітніше обладнання для проведення балансування коліс в Чернівцях. Магнат Авто - це високоякісний сервіс для автолюбителів, які хочуть бути впевненні на дорозі. Ви можете записатись на балансування коліс в будь-який зручний для вас час!

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс