Загрузка...

06 Червня 2021

Автословник: шо таке сайлентблок?

Автомобіль часто їздить по нерівних дорогах, щоб продовжити термін служби деталей підвіски, потрібно використовувати шарніри. Їх функцію виконують сайлентблоки.


Що таке сайлентблок?

Сайлентблок - це різновид гумових шарнірів. Являють собою пару сталевих втулок, між якими розміщена вставка - гумова або поліуретанова. Сайлентблоки служать для з'єднання деталей підвіски. За рахунок пружних вставок між сталевими втулками під час руху гасяться коливання, що передаються від нерівностей доріг до вузлів ходової частини. На ці шарніри припадають найважчі навантаження, так як вони повинні протистояти деформації, які отримує підвіска автомобіля.


Сайлентблоки бувають:


  • сайлентблоки передні - служать для кріплення важелів, стабілізатора поперечної стійкості, реактивних штанг;
  • задні сайлентблоки - необхідні для установки штанг в задній підвісці.

Сайлентблоки також застосовують для кріплення амортизаторів, коробок передач, двигунів автомобіля.


Коли потрібна заміна сайлентблока

Сайлентблок здатний прослужити до 100 тис. км пробігу. Але при поїздках по дорогах з неякісним покриттям, потрібно оглядати сайлентблоки через кожні 50 тис. км.


Визначити несправність сайлентблоків підвіски можна і під час руху. Якщо машиною стало важко керувати, а її реакція на поворот рульового колеса погіршилася, то це ознаки зношених сайлентблоків.


Як оглянути візуально:


  1. Приїхати до місця, де є естакада, яма або підйомник.
  2. Підняти автомобіль вище рівня землі.
  3. Очистити сайлентблоки від бруду.
  4. Виконати огляд.

Якщо на каучуковій (або пластиковій) вставці видно тріщини, є зазори між нею і металевими втулками, то необхідна заміна елементів. Також рекомендується перевірити люфти в сайлентблоках, якщо вони надмірно великі, то буде потрібно ремонт.


Якщо не замінити вчасно сайлентблоки, то автомобіль може відвести на швидкості вліво або вправо. Інший неприємний наслідок сильного зносу гумових шарнірів - протектор коліс буде нерівномірно сточуватися. 


Якщо не поміняти вчасно сайлентблок на передньому важелі підвіски, то доведеться міняти і його, так як через деякий час отвір розіб'ється.


Як виконати перепресовку сайлентблока

При заміні старих сайлентблоков на нові виникає складність - запресувати гуму або поліуретан без преса дуже важко. Для цього потрібен спеціальний інструмент: оправлення, гідравлічний прес для демонтажу і установки деталей в тяги або важелі. Під час роботи важливо не пошкодити гумові або пластикові вставки.


Заміна сайлентблоків в точках кріплення мотора, КПП виконуються тільки в майстернях. Це трудомістка операція, щоб її виконати потрібно чітко розуміти послідовність дій, мати досвід виконання таких робіт. Інакше можна отримати в результаті поломані деталі.


Важливо: після заміни сайлентблоків в підвісці доведеться робити розвал-сходження коліс.


Які сайлентблоки вибрати

Потрібно вибирати запасні частини відомих виробників, які дають гарантію на свої деталі. Є два типи вставок, які застосовують в якості пружного шарніра:


  • Гумові - головна перевага таких елементів - низька ціна. Такі вставки можна вибрати, якщо автомобіль постійно експлуатується по дорогах з рівним покриттям.
  • Поліуретанові - покращують поведінку машини на дорозі, знижують деформації в деталях підвіски, краще поглинають удари, вібрацію, знижують рівень шуму ходової в порівнянні з гумою. Також термін служби таких вставок в кілька разів більше, ніж у каучукових. Головний мінус таких елементів - висока вартість.

Підсумки

Без справних сайлентблоків важелів, стабілізаторів, реактивних штанг всі ці елементи підвіски будуть сильно зношуватися, а кузов і основні вузли автомобіля почнуть випробовувати сильні навантаження. Тому за деталями потрібно стежити і вчасно замінювати.

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

30 Вересня 2021

9-й шиномонтажний сезон "Осінь-Зима 20...

В шинних центрах Магнат Авто стартує 9-й шиномонтажний сезон "Осінь-Зима 2021" Даруємо 20% на ...

Детальніше
Magnat Auto

29 Вересня 2021

Заміна ГРМ

Міняти ремінь або ланцюг грм потрібно вчасно. У разі обриву, можливо пошкодження поршнів при їх...

Детальніше

Записатись на Сервіс