Загрузка...

09 Березня 2021

Автословник: що таке стійка стабілізатора?

Стійки служать для обмеження рухливості з'єднаних один з одним стабілізатора, поворотних цапф, ступиці, важелів, а також інших елементів підвіски автомобіля. Завдяки всій системі забезпечується стійкість корпусу машини під час поворотів і гальмування.


Що таке стійка стабілізатора?

Стійка стабілізатора - це вузол ходової частини, призначений для забезпечення стійкості при русі автомобіля. На кожній стороні розташовані шарніри, приварені до штоку. Зустрічаються безшарнірні стійки стабілізатора. Кріплення здійснюється за рахунок різьбових з'єднань на пальцях. Шаровий палець запресований в корпус шарніра і всередині ущільнений пластиковими або металевими «пелюстками».


Для захисту від попадання бруду на з'єднання встановлюють гумові пильовики. В якості амортизуючого елемента зовні використовують гумові втулки.


По розташуванню щодо кузова автомобіля бувають передні і задні стійки. При складанні багаторичажної підвіски застосовують складні п-образні конструкції з шарнірами.


Коли потрібна заміна стійки стабілізатора


Перевірка елементів ходової частини автомобіля проводиться при:


  • проведенні планового техобслуговування;
  • заміні стабілізатора, ступиці, поворотних цапф;
  • виявленні зносу будь-яких з деталей підвіски.

Термін служби стійки стабілізатора залежить від умов експлуатації автомобіля, стилю водіння. Щоб продовжити «життя» ходової, потрібно уникати руху по бездоріжжю, а якщо це неможливо, знижувати швидкість до мінімальної під час поїздки.


Середній час ефективної роботи стійок - від 40 до 100 тис. км. При появі в місцях з'єднань люфтів, зносу гумових втулок деталь потрібно замінити. Штоки можуть погнутися в результаті аварії. У ряді випадків їх допускається виправляти, але тільки з залученням майстра автосервісу.


Причини зносу шарнірів: потрапляння бруду всередину і природний знос вузла. Часто це відбувається, коли гумові пильовики рвуться або встановлені неправильно. До монтажу слід перевіряти, щоб між захистом і корпусом шарніра не було зазору.


Самостійна перевірка стійок стабілізатора


При русі водій може визначити несправність сам, якщо чує глухі стуки з боку передніх або задніх стійок. Часто вони з'являються під час поворотів або при їзді по нерівній дорозі.


Іншою ознакою вважається порушення керованості машини - її веде вправо або вліво. Щоб визначити знос, потрібно на невеликій швидкості відпустити кермо. Якщо автомобіль відхиляється в будь-який бік, то підвіска потребує діагностики.


Сильне розгойдування корпусу при поворотах або гальмуванні також свідчить про можливі проблеми зі стійками. Але за умови, що інші елементи: пружини, амортизатори - справні.


Як перевірити стійки амортизатора:


  • Встановити автомобіль на рівному майданчику.
  • Повернути колеса вправо або вліво до упору.
  • Рукою смикнути ту стійку, до якої з'явився доступ.

Підсумок: не повинно спостерігатися сильних люфтів. Гайки повинні бути щільно закручені. В іншому випадку - потрібна заміна деталей. Для перевірки задніх стійок доведеться використовувати оглядову яму, підйомник або естакаду.


Наслідки водіння з несправними стійками стабілізатора

Якщо в точках кріплення занадто сильні люфти, то це призведе до:


  • погіршення керованості автомобіля;
  • підвищеного шуму під час поїздок;
  • зносу інших елементів: ступиці, поворотних кулаків.

Це особливо важливо при русі по слизьких дорогах в зимовий час. Навіть невеликі проблеми з керованістю здатні призвести до аварії.


Підсумки

Щоб зрозуміти, що таке стійка стабілізатора, потрібно розібратися з конструкцією підвіски автомобіля, оснащеного стабілізатором поперечної стійкості. Сама штанга зменшує крен кузова машини при поворотах і гальмуванні. А стійки утримують її в правильному положенні, одночасно поєднуючи з іншими елементами ходової.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс