Загрузка...

17 Лютого 2021

Автословник: що таке сажовий фільтр?

Теги: СТО Магнат Авто

При згорянні дизельного палива утворюються сполуки вуглецю - сажа. Для її затримки були розроблені спеціальні фільтри. Сучасні вимоги зобов'язують виробників включати в конструкцію вихлопної системи ці елементи.

Що таке сажовий фільтр?

Сажовий фільтр, сажовик, фільтр сажі (DPF) - це накладка на вихлопний трубопровід, яка затримує частки сполук вуглецю, що утворюється в результаті неповного згоряння дизельного палива і спалює їх. Зменшує викид сажі в атмосферу на 75-85%. З 2005 року став обов'язковою умовою для відповідності стандарту Євро-4. Являє собою металевий корпус, всередині якого розташовані керамічні трубки, з нанесеними на них каталізатором хімічного процесу, як правило - платиною.

Якщо використовується принцип пасивної регенерації, то продукти згоряння солярки знищуються самостійно при температурі 300-400 градусів. Такий режим діє, коли автомобіль рухається по трасі з високою швидкістю.

Під час руху по місту температури для пасивної регенерації не вистачає, тоді автоматично задіюється активна регенерація. Бортовий комп'ютер примусово впорскує додаткову порцію палива в каталізатор, де відбувається спалювання продуктів згоряння - сажі.

Коли потрібна заміна сажового фільтра?

Під час роботи мотора датчики, які відповідають за знищення продуктів згоряння солярки спрацьовують не завжди. Це може бути пов'язано з несправністю електроніки, неякісним паливом. У цьому випадку сажовий фільтр забивається частинками з'єднань вуглецю. Згодом вони тверднуть, видалити їх з каталізатора стає неможливо. В цьому випадку доведеться виконати заміну сажового фільтру. В іншому випадку двигун втратить потужність - вихлопним газам буде надаватися значний опір.

Визначити необхідність заміни можна за такими ознаками:

  • машина стала повільно розганятися;
  • мотор часто глохне, погано запускається;
  • на приладовій панелі або дисплеї горять індикатори «Несправність/помилка двигуна».


Виконати діагностику можна на СТО, для цього потрібно підключити тестер до штатного гнізда і перевірити помилки. Якщо буде потрібно ремонт, майстер допоможе підібрати сажевий фільтр і замінити його.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

02 Листопада 2022

Заміна акумулятора з виїздом в Чернівц...

Часто трапляється, що акумулятор виходить з ладу в той момент, коли цього не очікуєш. Акумулято...

Детальніше
Magnat Auto

01 Листопада 2022

Чистка клапана EGR в Чернівцях

Турбота про екологію - це те, над чим працюють автовиробники вже декілька десятиліть. Всі новіт...

Детальніше

Записатись на Сервіс