Загрузка...

17 Лютого 2021

Автословник: що таке сажовий фільтр?

Теги: СТО Магнат Авто

При згорянні дизельного палива утворюються сполуки вуглецю - сажа. Для її затримки були розроблені спеціальні фільтри. Сучасні вимоги зобов'язують виробників включати в конструкцію вихлопної системи ці елементи.

Що таке сажовий фільтр?

Сажовий фільтр, сажовик, фільтр сажі (DPF) - це накладка на вихлопний трубопровід, яка затримує частки сполук вуглецю, що утворюється в результаті неповного згоряння дизельного палива і спалює їх. Зменшує викид сажі в атмосферу на 75-85%. З 2005 року став обов'язковою умовою для відповідності стандарту Євро-4. Являє собою металевий корпус, всередині якого розташовані керамічні трубки, з нанесеними на них каталізатором хімічного процесу, як правило - платиною.

Якщо використовується принцип пасивної регенерації, то продукти згоряння солярки знищуються самостійно при температурі 300-400 градусів. Такий режим діє, коли автомобіль рухається по трасі з високою швидкістю.

Під час руху по місту температури для пасивної регенерації не вистачає, тоді автоматично задіюється активна регенерація. Бортовий комп'ютер примусово впорскує додаткову порцію палива в каталізатор, де відбувається спалювання продуктів згоряння - сажі.

Коли потрібна заміна сажового фільтра?

Під час роботи мотора датчики, які відповідають за знищення продуктів згоряння солярки спрацьовують не завжди. Це може бути пов'язано з несправністю електроніки, неякісним паливом. У цьому випадку сажовий фільтр забивається частинками з'єднань вуглецю. Згодом вони тверднуть, видалити їх з каталізатора стає неможливо. В цьому випадку доведеться виконати заміну сажового фільтру. В іншому випадку двигун втратить потужність - вихлопним газам буде надаватися значний опір.

Визначити необхідність заміни можна за такими ознаками:

  • машина стала повільно розганятися;
  • мотор часто глохне, погано запускається;
  • на приладовій панелі або дисплеї горять індикатори «Несправність/помилка двигуна».


Виконати діагностику можна на СТО, для цього потрібно підключити тестер до штатного гнізда і перевірити помилки. Якщо буде потрібно ремонт, майстер допоможе підібрати сажевий фільтр і замінити його.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

24 Червня 2022

Діагностика ходової частини в Чернівця...

Шановні клієнти СТО Магнат Авто, раді повідомити, що ми створили онлайн запис діагностики ходов...

Детальніше
Magnat Auto

03 Червня 2022

Ремонт ходової частини

Сучасні автомобільні підвіски це складні конструкції, які містять електричні, механічні, гідрав...

Детальніше

Записатись на Сервіс