Загрузка...

20 Квітня 2021

Автословник: що таке лямбда зонд?

Теги: Ремонт авто , Автословник , СТО Магнат Авто

Для ефективної та економічної роботи двигуна внутрішнього згоряння потрібне коригування складу суміші бензину і повітря. Потрібно домогтися пропорції: 14,7 до 1. При такому співвідношенні мотор працює максимально рівно, кількість шкідливих викидів в атмосферу різко зменшується.


Що таке лямбда-зонд


Лямбда-зонд - це вид датчика, який визначає, скільки кисню знаходиться в паливній суміші. Інформація надходить в електронний блок управління, після чого комп'ютер коригує склад. В результаті суміш згорає практично повністю, а в вихлопну трубу надходить мінімум шкідливих речовин.


Якщо датчик лямбда-зонд несправний, то проявляються такі ознаки:


  • збільшується витрата бензину;

  • при русі автомобіля відчуваються ривки;

  • каталізатор починає працювати некоректно;

  • на дисплеї з'являється код помилки (DTC).


Якщо помічений один із зазначених симптомів, потрібно виконати діагностику на СТО. У ряді випадків доведеться купити лямбда-зонд і замінити його в автосервісі.


Як виконати діагностику лямбда-зонда


Деталь витягують і проводять її огляд. Робочий елемент повинен мати світло-сірий колір. Якщо датчик набув червоного відтінку, то це говорить про його забруднення присадками, які додають в бензин.


Додатково перевіряють контакти і дроти системи управління двигуном. На них не повинно бути слідів води, масла, окислення. При наявності вольтметра, можна запустити мотор і перевірити датчик в наступній послідовності:


  1. Відключити кабель лямбда-зонда від колодки і підключити його до вольтметру.

  2. Утримувати 2500 оборотів в хвилину, попередньо витягнувши вакуумну трубку.

  3. Прилад повинен показувати напруга - 0,9 Вольт.

  4. Якщо датчик несправний, то вольтметр видасть 0,3 В.

  5. При 1500 об. / Хв. зонд повинен видавати близько 0,5 В.


Щоб купити лямбда зонд, потрібно знати марку двигуна. На сучасних автомобілях встановлюють від 2 до 4 кисневих датчиків. Класичний варіант: перший знаходиться до каталізатора, відстежує об'єм кисню в вихлопних газах, допомагає скорегувати подачу суміші. Другий датчик розташовують після каталітичного допалювача. Він стежить за складом вихлопних газів на виході. Блок управління отримує дані, порівнює їх, і якщо каталізатор несправний, то видає помилку.


У таких випадках часто застосовують механічну обманку лямбда-зонда. Це пристрій у вигляді сталевої проставки, всередині знаходиться каталітичний елемент. В електронний блок управління надходять дані, що свідчать про «правильний» склад вихлопних газів, відомості про помилки не горять.


Рідше використовують електронну обманку. Це або повноцінний блок з чіпом, який замінює датчик кисню, або модуль з конденсатора і резистора припаяний до контактів штатного датчика. Монтаж таких пристроїв краще виконувати в автосервісі, щоб не вивести з ладу електроніку автомобіля. 

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс