Загрузка...

20 Квітня 2021

Автословник: що таке лямбда зонд?

Теги: Ремонт авто , Автословник , СТО Магнат Авто

Для ефективної та економічної роботи двигуна внутрішнього згоряння потрібне коригування складу суміші бензину і повітря. Потрібно домогтися пропорції: 14,7 до 1. При такому співвідношенні мотор працює максимально рівно, кількість шкідливих викидів в атмосферу різко зменшується.


Що таке лямбда-зонд


Лямбда-зонд - це вид датчика, який визначає, скільки кисню знаходиться в паливній суміші. Інформація надходить в електронний блок управління, після чого комп'ютер коригує склад. В результаті суміш згорає практично повністю, а в вихлопну трубу надходить мінімум шкідливих речовин.


Якщо датчик лямбда-зонд несправний, то проявляються такі ознаки:


  • збільшується витрата бензину;

  • при русі автомобіля відчуваються ривки;

  • каталізатор починає працювати некоректно;

  • на дисплеї з'являється код помилки (DTC).


Якщо помічений один із зазначених симптомів, потрібно виконати діагностику на СТО. У ряді випадків доведеться купити лямбда-зонд і замінити його в автосервісі.


Як виконати діагностику лямбда-зонда


Деталь витягують і проводять її огляд. Робочий елемент повинен мати світло-сірий колір. Якщо датчик набув червоного відтінку, то це говорить про його забруднення присадками, які додають в бензин.


Додатково перевіряють контакти і дроти системи управління двигуном. На них не повинно бути слідів води, масла, окислення. При наявності вольтметра, можна запустити мотор і перевірити датчик в наступній послідовності:


  1. Відключити кабель лямбда-зонда від колодки і підключити його до вольтметру.

  2. Утримувати 2500 оборотів в хвилину, попередньо витягнувши вакуумну трубку.

  3. Прилад повинен показувати напруга - 0,9 Вольт.

  4. Якщо датчик несправний, то вольтметр видасть 0,3 В.

  5. При 1500 об. / Хв. зонд повинен видавати близько 0,5 В.


Щоб купити лямбда зонд, потрібно знати марку двигуна. На сучасних автомобілях встановлюють від 2 до 4 кисневих датчиків. Класичний варіант: перший знаходиться до каталізатора, відстежує об'єм кисню в вихлопних газах, допомагає скорегувати подачу суміші. Другий датчик розташовують після каталітичного допалювача. Він стежить за складом вихлопних газів на виході. Блок управління отримує дані, порівнює їх, і якщо каталізатор несправний, то видає помилку.


У таких випадках часто застосовують механічну обманку лямбда-зонда. Це пристрій у вигляді сталевої проставки, всередині знаходиться каталітичний елемент. В електронний блок управління надходять дані, що свідчать про «правильний» склад вихлопних газів, відомості про помилки не горять.


Рідше використовують електронну обманку. Це або повноцінний блок з чіпом, який замінює датчик кисню, або модуль з конденсатора і резистора припаяний до контактів штатного датчика. Монтаж таких пристроїв краще виконувати в автосервісі, щоб не вивести з ладу електроніку автомобіля. 

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

24 Червня 2022

Діагностика ходової частини в Чернівця...

Шановні клієнти СТО Магнат Авто, раді повідомити, що ми створили онлайн запис діагностики ходов...

Детальніше
Magnat Auto

03 Червня 2022

Ремонт ходової частини

Сучасні автомобільні підвіски це складні конструкції, які містять електричні, механічні, гідрав...

Детальніше

Записатись на Сервіс