Загрузка...

13 Травня 2021

Автословник: що таке датчик ABS?

Системою ABS називають комплекс датчиків і блок управління, який змінює роботу гальмівних контурів в залежності від стану дорожнього полотна. Це допомагає уникнути заносів на вологих місцях та обледенілому асфальті. Система працює в автоматичному режимі, але якщо хоча б один з датчиків виходить з ладу, виникає збій в роботі всього комплексу, так як до блоку управління не проходитимуть сигнали.


Що таке датчик ABS


Датчики ABS - це магнітні або електронні пристрої, які встановлюються на всі чотири маточини і передають відомості до електронного блоку про фактичні швидкості коліс. Існує два типи таких елементів: пасивні та активні.


Пасивні датчики складаються з корпусу, сталевого сердечника, магніту, імпульсного колечка і котушки. Під час поїздки інформація про швидкість обертання колеса передається на електронний блок. При зміні параметра система самостійно змінює тиск гальмівної рідини в трубках, це дозволяє розблокувати колодки, не давши автомобілю піти в занос.


Активні датчики ABS складаються з напівпровідників, мікросхем. Вони більш точні, ніж пасивні, але потребують подачі живлення. А при сильному забрудненні елементів або впливі електромагнітних полів, точність їх спрацьовування знижується.


Ознаки несправності датчика ABS


Всі види датчиків ABS працюють за участю електромагнітних полів. Якщо на елементи впливають сторонні явища, то можуть виникнути системні збої.


Під час руху автомобіля колеса сильно вібрують, особливо на дорогах з поганим покриттям. Через це також є ймовірність відмови в роботі системи антиблокування.


Ще одним винуватцем збоїв може стати акумулятор. Якщо напруга впаде до 10,5 Вольт або до нижчого рівня, то система ABS здатна тимчасово відключитися.


Датчики «АБС» виходять з ладу в результаті тривалої експлуатації, коротких замикань, обриву проводів, сильного окислення контактів. На приладовій панелі при цьому загоряється аварійна лампа з написом «ABS». Додаткові ознаки несправності:


  • пропала вібрація і характерний звук при впливі на педаль гальма;
  • при екстреному гальмуванні всі колеса намертво блокуються;
  • горить лампа ручного гальма, коли він відключений.

При появі таких симптомів потрібно відвідати СТО. Майстри проведуть діагностику і замінять несправні деталі.


Заміна датчика ABS


При появі несправності системи «АБС», необхідно провести діагностику. Майстри підключать автомобіль до стенду, перевірять інформацію про помилки, якщо необхідно - очистять контакти роз'ємів і усунуть обриви. Несправні датчики «АБС» ремонту не підлягають, їх потрібно замінити. Для цього потрібно:


  1. Зняти колесо.
  2. Очистити зону контакту елемента від бруду, іржі.
  3. Від'єднати фішку з кабелем від датчика.
  4. Відкрутити болти кріплення деталі;
  5. Виконати заміну датчика ABS.

На деяких моделях автомобілів буде потрібно змінити параметри бортового комп'ютера і видалити інформацію про помилку системи. Потім колесо встановлюють на місце, проводять підсумкову діагностику.

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс