Загрузка...

30 Квітня 2021

Автословник: що таке антифриз?

Для охолодження перших двигунів внутрішнього згоряння застосовували звичайну воду. Головний мінус її використання - вона замерзає при температурі 0 градусів і нижче. Також вода негативно впливає на внутрішні порожнини двигуна, там з'являються відкладення, іржа. Антифриз не перетворюється в лід при мінусовій температурі, спирти що містяться в ньому зменшують ймовірність утворення нальоту в каналах охолодження двигуна.


Що таке антифриз


Антифриз це рідина з особливим складом, що застосовується для охолодження двигунів та іншого обладнання. У суміш входять вода, етиленгліколь або пропіленгліколь. Виробники додають в антифриз присадки, які перешкоджають появі піни, відкладень, допомагають швидше побачити течі в системі. Деякі марки охолоджуючих рідин не замерзають при температурі до -75 градусів.


На території СРСР була розроблена своя марка - ТОСОЛ. Це синій антифриз, розроблений в московському НДІ. На даний момент застосовується при експлуатації старих автомобілів, дизельних станцій, тепловозів.


Коли проводиться заміна антифризу


Рідину потрібно міняти в наступних випадках:


  • відмічено погіршення охолодження двигуна при справному водяному насосі;

  • під час ремонту двигуна виявлено сильне забруднення рідини;

  • антифриз втратив щільність - номіналом вважається 1,075 кг на кв.см;

  • з моменту останньої заміни пройшло більше 3 років або пройдено 60 тис. км.


Перед тим, як купити антифриз, потрібно визначити його марку. У документації виробника є перелік складів, рекомендованих до використання. Якщо потрібно тільки долити охолоджуючу рідину, то краще використовувати ту суміш, яка вже застосовується. Наприклад, не слід зелений антифриз змішувати з червоним антифризом. В результаті такого з'єднання можуть погіршитися експлуатаційні властивості рідини.


Щоб виміряти щільність, доведеться використовувати ареометр. У колбу набирають трохи антифризу, після цього поплавок піднімається. Дивлячись на шкалу збоку, визначають фактичну щільність. Також застосовують електронний прилад, що дозволяє виконати більш точні вимірювання. Він називається "Рефрактомір" і використовується на СТО.


Марки охолоджуючих рідин


Є кілька видів складів, які відрізняються один від одного за складом і ефективності. При покупці антифризу слід врахувати середньорічну температуру повітря в районі. Для північних областей потрібно вибирати більш морозостійкі суміші, а для південних - звичайні. Популярні охолоджуючі рідини:


  1. антифриз G12 - склад, пофарбований в червоний, а іноді в жовтий колір. Цей антифриз здатний ефективно працювати не менше 4-5 років, заміни потребують тільки після вимивання присадок. При експлуатації потрібно лише стежити за чистотою і щільністю суміші;
  2. антифриз G11 - силікатний антифриз. Буває синій, зелений, жовтий, оранжевий. Склад взаємодіє з внутрішніми поверхнями мотора, радіатора, патрубків, покриваючи їх захисною плівкою. Термін його служби стандартний - не більше 3 років;
  3. антифриз G13 - сучасна нешкідлива охолоджуюча рідина на базі поліпропіленгліколю. Склад був розроблений в 2012 році; єдиний мінус - висока ціна.

Серед виробників більш популярними вважають такі бренди: Hepu; Mazda; Vipoil; AD; Barrel. Крім звичайних рідин випускаються концентрати, які потрібно розбавляти до потрібної щільності. Так можна використовувати одну і ту ж марку круглий рік.
Заміна охолоджуючої рідини відноситься до ТО автомобіля і не є складною, тому це легкістю можно зробити на будь-якому СТО. 

 
Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

02 Листопада 2022

Заміна акумулятора з виїздом в Чернівц...

Часто трапляється, що акумулятор виходить з ладу в той момент, коли цього не очікуєш. Акумулято...

Детальніше
Magnat Auto

01 Листопада 2022

Чистка клапана EGR в Чернівцях

Турбота про екологію - це те, над чим працюють автовиробники вже декілька десятиліть. Всі новіт...

Детальніше

Записатись на Сервіс