Загрузка...

30 Квітня 2021

Автословник: що таке антифриз?

Для охолодження перших двигунів внутрішнього згоряння застосовували звичайну воду. Головний мінус її використання - вона замерзає при температурі 0 градусів і нижче. Також вода негативно впливає на внутрішні порожнини двигуна, там з'являються відкладення, іржа. Антифриз не перетворюється в лід при мінусовій температурі, спирти що містяться в ньому зменшують ймовірність утворення нальоту в каналах охолодження двигуна.


Що таке антифриз


Антифриз це рідина з особливим складом, що застосовується для охолодження двигунів та іншого обладнання. У суміш входять вода, етиленгліколь або пропіленгліколь. Виробники додають в антифриз присадки, які перешкоджають появі піни, відкладень, допомагають швидше побачити течі в системі. Деякі марки охолоджуючих рідин не замерзають при температурі до -75 градусів.


На території СРСР була розроблена своя марка - ТОСОЛ. Це синій антифриз, розроблений в московському НДІ. На даний момент застосовується при експлуатації старих автомобілів, дизельних станцій, тепловозів.


Коли проводиться заміна антифризу


Рідину потрібно міняти в наступних випадках:


  • відмічено погіршення охолодження двигуна при справному водяному насосі;

  • під час ремонту двигуна виявлено сильне забруднення рідини;

  • антифриз втратив щільність - номіналом вважається 1,075 кг на кв.см;

  • з моменту останньої заміни пройшло більше 3 років або пройдено 60 тис. км.


Перед тим, як купити антифриз, потрібно визначити його марку. У документації виробника є перелік складів, рекомендованих до використання. Якщо потрібно тільки долити охолоджуючу рідину, то краще використовувати ту суміш, яка вже застосовується. Наприклад, не слід зелений антифриз змішувати з червоним антифризом. В результаті такого з'єднання можуть погіршитися експлуатаційні властивості рідини.


Щоб виміряти щільність, доведеться використовувати ареометр. У колбу набирають трохи антифризу, після цього поплавок піднімається. Дивлячись на шкалу збоку, визначають фактичну щільність. Також застосовують електронний прилад, що дозволяє виконати більш точні вимірювання. Він називається "Рефрактомір" і використовується на СТО.


Марки охолоджуючих рідин


Є кілька видів складів, які відрізняються один від одного за складом і ефективності. При покупці антифризу слід врахувати середньорічну температуру повітря в районі. Для північних областей потрібно вибирати більш морозостійкі суміші, а для південних - звичайні. Популярні охолоджуючі рідини:


  1. антифриз G12 - склад, пофарбований в червоний, а іноді в жовтий колір. Цей антифриз здатний ефективно працювати не менше 4-5 років, заміни потребують тільки після вимивання присадок. При експлуатації потрібно лише стежити за чистотою і щільністю суміші;
  2. антифриз G11 - силікатний антифриз. Буває синій, зелений, жовтий, оранжевий. Склад взаємодіє з внутрішніми поверхнями мотора, радіатора, патрубків, покриваючи їх захисною плівкою. Термін його служби стандартний - не більше 3 років;
  3. антифриз G13 - сучасна нешкідлива охолоджуюча рідина на базі поліпропіленгліколю. Склад був розроблений в 2012 році; єдиний мінус - висока ціна.

Серед виробників більш популярними вважають такі бренди: Hepu; Mazda; Vipoil; AD; Barrel. Крім звичайних рідин випускаються концентрати, які потрібно розбавляти до потрібної щільності. Так можна використовувати одну і ту ж марку круглий рік.
Заміна охолоджуючої рідини відноситься до ТО автомобіля і не є складною, тому це легкістю можно зробити на будь-якому СТО. 

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

24 Червня 2022

Діагностика ходової частини в Чернівця...

Шановні клієнти СТО Магнат Авто, раді повідомити, що ми створили онлайн запис діагностики ходов...

Детальніше
Magnat Auto

03 Червня 2022

Ремонт ходової частини

Сучасні автомобільні підвіски це складні конструкції, які містять електричні, механічні, гідрав...

Детальніше

Записатись на Сервіс