Загрузка...

26 Квітня 2019

Автомобільний акумулятор. Види і типи акумуляторів. Як вибрати акумулятор.

Теги: Огляди , Порівняння

Автомобільний акумулятор. Види і типи акумуляторів. Як вибрати акумулятор.

Багато починаючих і професійних автолюбителів задаються питанням: "Який акумулятор краще?" Насправді універсальної відповіді на це запитання немає. У статті ми представимо найбільш популярні види АКБ, на що необхідно звернути увагу при їх виборі, як здійснюється зберігання і перевірка акумулятора.

Види і типи акумуляторів

Існує безліч різних видів акумуляторних батарей, нижче ми розповімо про найбільш актуальних на даний момент.

Кальцієві акумулятори
Дані акумулятори маркуються буквеним позначенням CaCa. У цьому різновиді АКБ фактично відсутнє випаровування рідини, що є істотним плюсом, крім того, рівень саморозряду батареї вкрай незначний. Зберігання акумулятора може здійснюватися протягом довгого часу. Для початку процесу електролізу необхідна напруга дорівнює 16 Вт. При покупці даних моделей не варто забувати, що пристрій вкрай критично реагує на повну розрядку батареї.

Акумулятори гібридного типу
Цей тип акумуляторів має маркування Ca / Sb. Електродні ґрати даних АКБ містять елементи сурми і кальцію, за рахунок цього і отримали позначення гібридних. Так чи інакше загальні технічні характеристики у даного обладнання є досить усередненими за рахунок використання різних матеріалів.

Лужні акумулятори
Містять в якості електроліту НЕ кислоту, а луг. Існує велика кількість різноманітних видів акумуляторів, які працюють на лугу, але не всі з них придатні для експлуатації в автомобілі.

Позитивні сторони використання:

 • Без втрат технічних характеристик переносять повну розрядку.
 • Робота обладнання при глибоко мінусових температурах залишається досить коректною.
 • Не мають шкідливих випарів.
 • Мають високий накопичувальний потенціал.

Негативні сторони використання:
 • Мають меншу напругу, через що необхідно збільшувати загальні габарити.
 • Висока вартість.

Перераховані вище недоліки застосовні при порівнянні зі свинцево-кислотними моделями.

Літій-іонні акумулятори
Перспективний різновид акумуляторів. Переносником електричного струму, в даному випадку, виступають іони літію. Графітовий матеріал застосовується у виробництві негативного електрода, в ролі позитивного - оксид літію, з домішкою кобальту/марганцю.

Позитивні сторони використання:

 • Значна ємність на одиницю маси.
 • Незначний рівень саморозряду.
 • Більший показник напруги окремих елементів.

Негативні сторони використання:

 • Погана переносимість низьких температур.
 • Відносно невелика кількість циклів зарядки і розрядки - близько 550.
 • Досить швидке зниження загальної ємності - на 20-25% за два роки.
 • Погана переносимість повної розрядки.

Вибір автомобільного акумулятора

Момент досить серйозний, тому до нього необхідно підійти вкрай серйозно. Рекомендується керуватися наступними критеріями:

1. Ціновим діапазоном. Тут все залежить від Ваших фінансових можливостей. Є умовний розподіл на кілька цінових груп: бюджетні, середні за ціною і преміальні АКБ. Найчастіше ціна є відображенням тієї технології, яку використовували для виробництва тієї чи іншої моделі. Логічно, що чим дорожче автомобільний акумулятор, тим довше і якісніше він буде служити, так само на них, як правило, надається тривала гарантія.

2. Загальною місткістю. Її значення необхідно підібрати виходячи з моделі Вашого ТЗ. Даний показник характеризує можливість накопичення певного обсягу заряду, за певний проміжок часу, його значення наноситься на поверхню корпусу.

3. Різновидом клем і типом їх установки. Найчастіше автомобілі мають стандартні розміри клем, однак на сьогоднішній день можна зустріти досить велику кількість техніки, що відрізняються в розмірі і схемою підключення. Прикладом таких автомобілів можуть служити деякі японські машини.

4. Значенням стартового струму. Зазвичай дане значення збігається з показником придбаного виробу, однак дану характеристику все одно потрібно уточнити. Не забувайте про те, що класичні батареї повинні використовуватися при температурі 26-28 градусів. Тільки за таких умов акумулятор працюватиме на всю його можливу потужність. При знижених температурах, які виникають під час наших суворих зим, показник стартового струму знижується на 65 відсотків. Решта 35 відсотків можуть не впоратися з запуском двигуна. Зверніть увагу на те, що якщо автомобіль буде використовуватися в умовах постійних холодів, то кращим рішенням буде придбати акумулятор з ємністю в 2-3 рази більше необхідної.

Купівля, заміна та обслуговування акумулятора

Багато хто задається питанням: "Де можна купити акумулятор в Чернівцях?" Звичайно ж на СТО Магнат Авто! Тут Ви зможете придбати АКБ без довгого очікування і зайвих грошових витрат. Фахівці шинного центру підкажуть Вам, які види акумуляторів краще для окремо взятого автомобіля. У Магнат Авто можна знайти товар іменитих виробників різних цінових категорій, в тому числі популярні акумулятори MACHT. Так само при необхідності на місці буде проведена заміна акумулятора.

 СТО Магнат Авто - ми завжди поруч!

 

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

20 Травня 2023

Майстри шиномонтажу | Школа Магнат Авт...

Школа шиномонтажу Магнат Авто продовжує навчання людей, які вирішили змінити свою професію, оно...

Детальніше
Magnat Auto

16 Травня 2023

Антибактеріальна чистка кондиціонера в...

Система кондиціонування повітря автомобіля може накопичувати бактерії, які можуть завдати шкоди...

Детальніше

Записатись на Сервіс