Загрузка...

17 Червня 2021

Австословник: що таке кульова опора?

Під час руху автомобіля пара передніх коліс виконує дві функції: забезпечення руху транспортного засобу по дорозі і можливості виконання маневрів - поворотів вправо, вліво. При цьому колеса повинні стояти на поверхні рівно, котитися вперед, назад, а також надійно кріпитися до підвіски. Таким функціям відповідає ходова з кульовою опорою, яка прийшла на зміну шкворневої системі.


Що таке кульова опора?

Кульова опора (шарова опора) - це вид шарнірного вузла, до якого кріпляться важелі передньої підвіски. Є два способи монтажу кульових опор:

  • Кріплення болтами до важелів - якщо опора виходить з ладу, то її просто відкручують і ставлять нову. Найчастіше не буде потрібно ні спеціальний інструмент, ні додаткове обладнання.
  • Запресовування в отвори важелів - при поломці доведеться замінювати важіль підвіски в зборі з встановленою, запресованою кульовою опорою. Вартість такої операції помітно вище, так як враховується ціна важеля.

Основна функція кульової опори - забезпечення під час вертикальних переміщень коліс їх фіксованих положень в горизонтальних площинах. “Палець” опори здатний обертатися в гнізді, відхиляючись при цьому на малі кути. Це означає, що в площині кріплення опора може одночасно обертатися і обмежено переміщатися в двох площинах.


Коли і як виконують заміну кульових опор

Головний симптом того, що з кульовими опорами не все в порядку - коли при повороті рульового колеса автомобіля доводиться докладати додаткових зусиль при справному гідропідсилювачі. Також під час повороту чуються скрипи або глухі стуки при пересуванні автомобіля з малою швидкістю по нерівних поверхнях.

Іншою ознакою сильного зносу ладу кульових опор є порушення стійкості, вібрація передніх коліс під час руху прямо. Другорядним характерним симптомом проблем з кульовими опорами вважається нерівномірний знос протекторів шин автомобіля - бічні поверхні стираються сильніше.

Важливо: для точної діагностики ходової краще звернутися в автосервіс. Часто проблема є комплексною і не обмежується несправністю кульових опор. Діагностика на стенді і огляд майстрами дозволить швидко виявити всі проблемні місця.

Для виконання ремонту потрібно встановити машину на підйомник і виконати операції:

  1. Зняття колеса.
  2. Викрутити кріплення кульової опори.
  3. Зняти опори з гнізда, для чого можна використовувати знімач-вилку.
  4. Демонтаж амортизатора - якщо він заважає.
  5. Повне зняття кульової опори.
  6. Установка нової деталі.
  7. Збірка підвіски.

Головна проблема, з якою часто стикаються під час ремонту - деталі іржавіють, їх складно роз'єднати. Для роботи можуть знадобитися знімачі. Тому заміну кульових краще проводити на СТО.


Особливості вибору деталей

При замовленні такої відповідальної запасної частини потрібно віддавати перевагу виробникам оригінальних деталей. На ринку є безліч компаній, що випускають якісні аналоги оригінальних деталей. Але вибирати потрібно ті, які себе добре зарекомендували.

Перед тим, як купити кульові опори, потрібно визначити по каталогу номер оригінальної деталі. Це роблять за допомогою пошуку по VIN.

Важливо: якщо вибрати деталь низької якості чи не змінювати сильно зношену кульову опору, то керованість автомобіля може різко погіршитися, а в деяких випадках колесо здатне відвалитися під час руху, особливо на старих моделях.

Кульова опора - важливий вузол передньої підвіски. Необхідно стежити за його справністю і вчасно міняти. Це допоможе уникнути аварій і більш серйозних поломок ходової.

Повернутися назад

Також читайте

Magnat Auto

12 Березня 2023

10 років вдосконалення MAGNAT auto: іс...

Друзі, раді повідомити, що наша компанія "Магнат Авто" відзначає своє 10-річчя! На честь цієї п...

Детальніше
Magnat Auto

10 Березня 2023

10 років вдосконалення Магнат Авто

10 років для нас - великий період, тому що за ці роки з нами трапилася велика кількість подій і...

Детальніше

Записатись на Сервіс